Paroda „Vilniaus elektrinė nuotraukose“

Paroda „Vilniaus elektrinė nuotraukose“

2013 m. spalio 22 d. Energetikos ir technikos muziejuje dar kartą pristatoma paroda „Vilniaus elektrinė nuotraukose”, kuria siekiama prisiminti pirmąją visuomeninę Vilniaus elektrinę.

Elektrinės pastatymas reiškė Vilniaus modernėjimo pradžią – elektrinė apšvietė miesto gatves. Nuo 1903 m. jėgainė gyvavo kartu su Vilniumi: buvo atnaujinama, griaunama, aplink ją kūrėsi miestas dešiniajame Neries krante. Pagrindinis kiekvienos parodoje eksponuojamos nuotraukos tikslas – papasakoti apie elektrinę stačiusį žmogų. Rūbai, veidai, manieros – tai tik dalis plika akimi matomų laiko akcentų. Likusias subtilias elektrinės ir Vilniaus istorijos detales galės atrasti parodos lankytojai.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Lietuvos centrinio valstybės ir Vilniaus apskrities archyvų, Mindaugo Neniškio, Vyčio Ramanausko kolekcijų bei Energetikos ir technikos muziejaus fondų. Fotografijose atsispindi, kaip keitėsi elektrinės aplinka, pastato interjeras ir eksterjeras.

Pirmą kartą paroda „Vilniaus elektrinė nuotraukose” buvo pristatyta 2013 m. balandžio 19 d., minint Lietuvos energetikų dieną.

Parodą „Vilniaus elektrinė nuotraukose” kviečiame lankyti 2013 m. spalio 22 – lapkričio 5 dienomis.

DAUGIAU