Parodoje – Kauno meno istorijos apžvalga

Parodoje – Kauno meno istorijos apžvalga

Paveikslų galerijoje , K. Donelaičio g. 16, Kaune

VDA Kauno dailės fakulteto Retrospektyvinė paroda, skirta aukštųjų dailės kursų 90-mečiui Kaune paminėti.

Kauno meno mokyklos reikšmė Kauno ir visos Lietuvos meno istorijai jau seniai neginčijama – ją galima vadinti pirmaja nacionaline mokykla, lietuviškos profesionaliosios dailės tradicijos židiniu. Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultetas, būdamas tiesioginiu Kauno meno mokyklos tradicijų sekėju, šį pavasarį mini Kauno meno mokyklos 90-metų jubiliejų.

Retrospektyvinėje parodoje, apimančioje 90-ties metų laikotarpį, eksponuojami darbai reprezentuoja ilgametį jaunųjų menininkų indėlį į Kauno meno istoriją, atspindi savitas kūrybines paieškas.

Pirmąjį Kauno meno mokyklos laikotarpį pristato tapybos, skulptūros, grafikos darbai bei piešiniai. Eksponuojami ir jau chrestomatiniais tapę kūriniai, ir tik muziejų fonduose saugoti, mažai rodyti darbai. 1940 – 1991 m. laikotarpį parodoje reprezentuoja daugiausia taikomosios dailės kūriniai iš privačių kolekcijų, atspindintys to laikmečio Kauno meno istorijos kelią. Naujausi parodos eksponatai iš VDA Kauno dailės fakulteto fondų atstovauja šių dienų meno tendencijas.

Paroda parengta iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Nacionalinio dailės muziejaus, Z. Varnausko kolekcijos, privačių asmenų kolecijų, VDA Kauno dailės fakulteto fonduose saugomų darbų – reta, vertinga ir solidi 90-ties metų laikotarpio Kauno meno istorijos apžvalga. Retrospektyvinė paroda kalba ne tik apie istoriją, tampa išskirtine šviežio meno švente bei edukaciniu kultūriniu renginiu.

Parodoje bus organizuojamos edukacinės ekskursijos, į kurias kviečiami visų amžiaus grupių Kauno miesto gyventojai, miesto svečiai iš Lietuvos ir užsienio. Su parodoje užkoduota žinia susipažins visuomenė bei šalį lankantys ir šalies menu besidomintys svečiai. (Ekskursijas ves VDA Kauno dailės fakulteto atstovas: žymus menininkas ir menotyrininkas). Į ekskursijas nuo birželio 4 d. vyks išankstinė registracija (registruojama ne daugiau, kaip po 25 asmenis grupėje. Gali registruotis grupės ir pavieniai asmenys). 45 min. edukacinės ekskursijos metu eksursijos vadovas supažinds lankytojus su Kauno meno mokyklos ir jos tradicijų perėmėjų istorija bei su parodoje eksponuojamais kūriniais. Registracija vyks el. paštu: [email protected]

Parodos kuratoriai: Monika Žaltauskaitė-Grašienė, dr. Saulius Mikėnas

Parodos architektas: Tomas Kuleša

Paroda veiks: 2012 06 01 – 2012 07 01

DAUGIAU