Parodoje –  Rusijos tolimųjų rytų spalvos

Parodoje – Rusijos tolimųjų rytų spalvos

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune

 Menininkės iš Rusijos Liubov Varšavskajos paroda „Kai rašmenys tyli”.

Parodoje eksponuojami dailininkės rankų darbo kostiumai, kurie sukurti ilgus metus tyrinėjant Šiaurės tautų etnografinį kostiumą. Šie vienetiniai, unikalūs darbai į muziejų atkeliavo iš tolimojo Chabarovsko regiono nedidelio Vanino miestelio. Spalvingi, turtingo dekoro ir medžiagų (šilkas, kailis, žuvies oda) drabužiai alsuoja atšiauraus krašto nuotaika.

Tautodailininkė Liubov Varšavskaja daugiau nei dvidešimt metų domisi Šiaurės tautų etnografiniu kostiumu. 1980 metais su šeima persikėlė gyventi į Rusijos Tolimųjų Rytų kraštą. Šios vietovės sužavėjo ir nebepaleido. Taip prasidėjo pažintis ir domėjimasis Vanino apskrityje gyvenančiais oročių tautos žmonėmis. 1994 metais buvo organizuota pirma istorinė-etnografinė ekspedicija. Po trupinėlį pradėti rinkti duomenys apie tradicinį kostiumą, papročius, tikėjimus, gyvenimo būdą. 

Nuo 1994 m. Liubov Varšavskaja dalyvauja Tolimųjų Rytų mados festivalyje „Auksinis lekalas”.  Šešiolika kartų premijuota nominacijose „Nacionalinis kostiumas” ir „Rusiškas kostiumas”. Yra surengusi trisdešimt penkias personalines parodas.  Itin didelio populiarumo ir susidomėjimo menininkės kūryba yra sulaukusi Japonijoje, Pietų Korėjoje, Kinijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse.

L. Varšavskaja aktyviai dalyvauja valstybinėje programoje „Šiaurės vaikai”. Vadovauja nacionaliniam etnokultūriniam centrui „Senke”, yra Amūro srities geografinės draugijos vadovė.

Paroda veiks: 2012 05 15 – 2012 06 17

DAUGIAU