Parodos “Aušros” muziejuje

Parodos “Aušros” muziejuje

Šiaulių „Aušros” muziejaus Aušros alėjos rūmuose vyksta paroda „Mūsų lėlės”.

Parodos „Mūsų lėlės” partneriai: Žagarės regioninio parko direkcija, Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakultetas, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyrius.

Aušros alėjos rūmų parodinėje salėje eksponuojamoje parodoje „Mūsų lėlės” pristatoma daugiau kaip 200 rankų darbo lėlių, atspindinčių lietuviškos lėlės istoriją. Pirmą kartą vienoje parodoje eksponuojamos vienos iš seniausių Lietuvos kaimo lėlių, išsaugotos ar rekonstruotos Žagarės regioninio parko direkcijos bei Klaipėdos universiteto

Pedagogikos fakulteto muziejaus darbuotojų, studentų. Iš „Aušros” muziejaus fondų į parodą perkeltos Elvyros Smolenskienės, Onos Bakanauskienės, Sauliaus Barasos  ir kt. autorių lėlės. Parodoje lankytojai galės išvysti paprasčiausių lėlyčių, susuktų iš nosinaičių, prisiminti senelių bei prosenelių tradiciją lėlių kūnus daryti iš lininio audinio, prikimšto pakulų ir dekoruoti skiaučių atraižėlėmis.

Parodą sušildo megztos, siūtos, iš molio nulipdytos Šiaulių krašto tautodailininkių Astos Liaudanskienės, Aušros Petrauskienės, Irenos Butvilienės, Reginos Mataitienės ir kt. autorių lėlės. Elegancija ir aristokratiškumu žavi prabangios Biržų krašto tautodailininkės Jolantos Briedienės sukurtos lėlės-damos.

„Esu laiminga, kol mano lėlės yra reikalingos, nes kiekviena lėlytė pasiūta su didžiule meile. Mano tikslas, kad šios lėlės bent akimirkai sustabdytų praeivį, bent trumpam pralinksmintų nuliūdusį, kad su jomis draugautų kuo daugiau vaikų. Kad jos gyventų…” – teigia jaukumu užburiančių lėlių autorė A. Liaudanskienė, kurios kūriniai pasklidę po visą pasaulį.

Parodoje išsiskiria Onos Bakanauskienės 1972 m. sukurta 32 lėlių kompozicija „Kupiškėnų vestuvės” su graudžiai verkiančia jaunąja, solidžiais piršliais, linksmais muzikantais, šauniomis pamergėmis ir pabroliais. Joniškietės Aušros Petrauskienės autentiškai sukurtos lėlės-lietuvaitės yra gavusios Tautinio paveldo produkto sertifikatą.  

DAUGIAU