Pasaulinė Kačių paroda

Pasaulinė Kačių paroda

Pavasariui einant į pabaigą ir pasitinkant karštą vasarą,  pirmoji Pasaulinė Kačių paroda Druskininkuose bei Alytaus apskrityje: nuo didžiųjų visų jau pamėgtų ir populiarių Meino meškėnų iki pirmą kartą Lietuvoje pristatomų Tonkino veislės kačių.

Gegužės 21-22 dienomis kačių mylėtojai, augintojai ir veisėjai turės galimybę praleisti tarp bendraminčių – Druskininkuose vyks Pasaulinė „Top Miaukačių paroda Druskininkų Sporto Centre.

Šį savaitgalį organizuojamoje Pasaulinėje Kačių parodoje lankytojai galės pasigrožėti, pirma bei vienintele Lietuvoje pristatoma Tonkino veislės atstove, taip pat pamatysite retai kitose parodose pristatomas Britų ilgaplaukes, Bombėjaus kates bei Selkirkreksus.

Parodoje dalyvaus gigantiškieji Meino meškėnai, Britų trumpaplaukiai, Bengalų veislės atstovai, taip pat Sibiro ir Siamo kates bei daugelį jau žinomų veislių.

Parodoje bus galima pasigrožėti vienintele Lietuvoje Tonkino veislės atstove. Tonkino katės – jauna veislė, gauta sukryžminus Siamo ir Burmos veislių kates. Šių dviejų veislių sąjungos rezultatas – subtili būtybė melsvai žalsvomis akimis, nuostabiu kailiu ir puikiu charakteriu.  Ji buvo sukurta vienu metu Amerikoje ir Kanadoje 1950 m. bei pavadinta auksine Siamo kate, tik vėliau pervadinta Tonkino (Vietnamo vietovė) katės vardu. Pavadinimas puikiai atspindi egzotišką šių kačių prigimtį.

Taip pat bus galima pamatyti labai reta Lietuvoje, vienintelę pripažintą kačių veislę, kurios spalva turi būti tik juoda – tai Bombėjaus katė (Bombay). Bombėjaus katės – tai įdomus rytų mistikos ir šiuolaikiško požiūrio į veislės kūrimą derinys.  Bombėjaus kačių pagrindiniai požymiai – didelės, paslaptingos aukso ar vario spalvos akys ir juodas, šilkinis, žvilgantis kailis bei raumeningas kūnas neleidžia abejoti jų išskirtinumu. Bombay – retos ir brangios katės, todėl jas vadina kačių pasaulio juoduoju perlu.

Pamatysite dar vienos retos veislės atstovus – Britų ilgaplaukius. Britų ilgaplaukis – katė bet kuriuo paros metu, nesvarbu diena ar naktis, pasirengusi pademonstruoti mums savo karališką apdarą. Prašmatni apykaklė, kelnytės ir pūsta uodega suteikia šioms katėms efektingą išvaizdą. Be nuostabaus kailio, kuris gali būti įvairių spalvų ir raštų, mes matome tvirto sudėjimo, plačiai atmerktų akių, apvalių letenų, mažų ausų, pūstos uodegos ir žinoma įžymiosios britiškos šypsenėlės savininkę.

Žavieji Selkirkreksai, taip pat neliks nepastebėti. Selkirk reksas – tankaus, švelniai bangelėmis gulančio kailio ir riestų ūsų savininkas. Šios nuostabios katės būna ilgaplaukės ir trumpaplaukės. Jų kailis minkštas, purus, švelnus ir garbanotas, garbanos krinta laisvai ir primena avikailio kailinukus.

Visą savaitgalį vyksiančioje parodoje bus galima pabendrauti su kačių veisėjais, kurie gali patarti, kokį maistą gyvūno organizmas toleruos, kaip rūpintis trumpaplaukėmis ir ilgaplaukėmis katėmis, taip pat stebėti keturkojų pasirodymus ar išsirinkti ir įsigyti kilmingą katinėlį.

Dvi dienas truksiančioje parodoje, kates vertins penki Pasaulinės Kačių Federacijos (WCF) teisėjai iš Latvijos bei Rusijos.

Iš viso vyksiančioje parodoje dalyvaus apie 300 kačių. Parodos lankymas mokamas. Kiekvienas parodos lankytojas gaus nemokamai kasmetinį kačių leidinį „Top Miau 2015″ bei kitokių dovanėlių.

Parodos vieta: Druskininkų Sporto Centras M. K. Čiurlionio g. 97-2

Daugiau informacijos

Klubas „Top Miau”

www.topmiau.lt

Fotografė Flora Borsi

DAUGIAU