Pasaulinė Neišnešiotų naujagimių diena

Pasaulinė Neišnešiotų naujagimių diena

Ar žinojote, jog kiekvienais metais 15 mln. pasaulyje, 500000 Europoje, 1400 kasdien, 60 per valandą, vienas – per minutę… gimsta neišnešiotas naujagimis. Į šį pasaulį toks mažylis atkeliauja per anksti, skubėdamas, dažnai negalintis savarankiškai kvėpuoti, reguliuoti kūno temperatūros, valgyti, tesverdamas vos 500 – 1000 gramų. Toks itin trapus vaikelis auga už plastikiniųinkubatoriaus sienų, apraizgytas vamzdeliais, dieną naktį prijungtas prie jo gyvybę palaikančios medicininės aparatūros…

Iš pirmo žvilgsnio – tai itin liūdnos istorijos prologas, tačiau tie, kas kada nors savo gyvenime sutiko neišnešiotą naujagimį, tai paneigs ir patvirtins, jog didžiausias jų gyvenimo išbandymas tapo meilės, vilties, tikėjimo gyvybės jėga simboliu. Mažieji taip atkakliai stveriasi į gyvenimą savo trapiais piršteliais, jog imi ir patiki, kad gyvenime esama tikrų tikriausių stebuklų. Vienas iš jų – už inkubatoriaus sienos sunkiai sergantis, girdėdamas mamos lopšinę ir jausdamas tėčio ranką ant gaubto, pradeda šypsotis, nepasiduodamas logikos dėsniams ir matematiniams išskaičiavimams. Būdamas toks mažytis, jis skleidžia tiek daug šviesos, stiprybės – mažas Didelis šio gyvenimo stebuklas… Galbūt dėl to daugelį tokių per anksti gimusių mažylių gydytojams pavyksta išlydėti į taip išsiilgtus jų namus.
Neišnešiotų naujagimių kasmet gimsta vis daugiau. Jiems labai svarbi ir reikalinga ne tik kvalifikuota medicininė pagalba, bet ir jų tėvelių rūpestis, buvimas šalia. Akivaizdu, jog pirmąkart išvydus per anksti gimusį savo vaikelį kaipmat apima baimė, nežinomybė, bejėgiškumas… Daugelis jų nežino, jog bėgant metams, tobulėjant medicinos mokslui galimybių išgelbėti šiuos mažylius vis daugėja, o užaugę jie šypsosis ir šėlios visai kaip ir gimę laiku jų bendraamžiai. Būtent todėl lapkričio 17 dieną visas pasaulis švenčia Neišnešiotų naujagimių dieną – taip garsiai ir drąsiai kalbant apie šių naujagimių problemas ir jų sprendimo būdus.

Naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacija „Padedu augti“ kviečia Kauno miestelėnus (ir svečius) dalyvauti Pasaulinės neišnešiotų dienos minėjimo renginiuose:

Lapkričio 15d.
Vieta: LSMUL VŠĮ Kauno klinikų Neonatologijos klinika
Naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacija „Padedu augti“ kartu su Neonatologijos studentų būreliu lankys Kauno klinikose savo naujagimius slaugančias šeimas.
11:30 val. auditorijoje, esančioje Neonatologijos
klinikos 5a. vyks padėka medikams ir personalui.

Lapkričio 17d.
Vieta: Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jezuitų) bažnyčia Rotušės a. 8, Kaunas
10 val. Šv. Mišios už anksčiau laiko gimusius
išgyvenusius ir mirusius naujagimius bei jų šeimas;
11.30 val. šventė bažnyčios salėje.

Lapkričio 4-15d. Kauno miesto savivaldybėje (adresas: Laisvės al. 96) rengiama nuotraukų paroda ,,Gyvybė – telpanti delne”;
Nuo lapkričio 17d. ši paroda persikelia į Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jezuitų) bažnyčią (adresas: Rotušės a. 8).
(p.s. programa gali keistis. Sekite naujienas puslapiuose!)

Dalyvaukite ir pripildykite savo širdis šių mažų didelių gyvenimo stebuklų šviesos!

DAUGIAU