Pasaulinės šlovės sulaukę filmai

Pasaulinės šlovės sulaukę filmai

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune

Arūno Matelio studija „Nominum” pristato renginį „(Ki)tokie kaip mes”, kurio metu bus nemokamai demonstruojami du pasaulinės šlovės sulaukę filmai.

Sausio 21 d., ketvirtadienį, 17 val. įvyks dokumentinio filmo „Sugar Man” kino seansas.

Žiūrovai kviečiami pasižiūrėti jaudinantį ir užkrečiantį muzikinį dokumentinį detektyvą, gavusį daugiau nei 30 pačių aukščiausių kino apdovanojimų – Oskarą, BAFTA, Sundance, IDFA, Amerikos režisierių gildijos ir kitus, tame tarpe ir Kino pavasario.

Aštunto dešimtmečio pabaigoje amerikiečių atlikėjas Sixto Rodriguezas išleido vos keliolika savo albumo kopijų ir, nesulaukęs jokio pripažinimo, išnyko iš muzikos pasaulio dėmesio lauko. Tuo metu viena iš tų keliolikos kopijų atsidūrė Pietų Afrikos Respublikoje ir buvo nelegaliai išplatinta. Jo muzika, dainų žodžiai, kritikuojantys sistemą, sukėlė revoliucinį judėjimą ir protestus.  Daugiau nei dvidešimt metų ten manyta, kad Rodriguezas – žymus ir mėgiamas visame pasaulyje, o naujų dainų nebegirdėti todėl, kad jis neva kadaise koncerto metu pakėlė prieš save ranką. Pasirodo Sixto Rodriguezo antrasis jaunystės albumas ir du prisiekę jo gerbėjai iš PAR nusprendžia pagaliau išsiaiškinti tiesą: ar tikrai jų herojus miręs?

Apie talento galią, viltį, tikėjimą, likimą pasakojantis filmas, kupinas neįtikėtinų dramaturginių posūkių ir įstabios, jautrios, nepakartojamos muzikos. Ir visa tai – ne išgalvota, o tikra, prieš akis atsiverianti tiesa.

Režisierius Malik Bendjelloul.

Sausio 28 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į dokumentinio filmo „Ypatingas poreikis” kino seansą.

 Tai dokumentinė kino kelionė, kuri pranoksta net vaidybinių filmų dramaturgų vaizduotę. Kelionė kuri priverčia ir kvatoti, ir sujaudina iki ašarų.

Enea labai trokšta meilės. Du Enea draugai – Alexas ir Carlo – nusprendžia jam gimtadienio proga padovanoti sekso seansą. Tačiau įgyvendinti šią idėją Italijoje, turint autistinių sutrikimų, nėra lengva. Tad trijulė išsiruošia į liberalesnes Europos šalis. Lankantis Lince, Ciūriche ir Hamburge, jiems imasi padėti vis daugiau žmonių, o netikėtų įvykių virtinė kreipia draugų autobusiuką vis toliau nuo pradinio kurso.

Kelionė, kurios pirminis tikslas buvo seksas, netrukus virsta kelionę po vidinį Enea pasaulį ir jo intymiausius jausmus, pakeisiančią visų trijų bendražygių įsivaizdavimą apie meilę, draugystę ir laisvę.

Režisierius Carlo Zoratti.

Kino seansai nemokami.

DAUGIAU