Pasaulinis klimato kaitos žygis – VILNIUJE!

Pasaulinis klimato kaitos žygis – VILNIUJE!

Lapkričio 29 d. (sekmadienį) 13 val. visi klimato kaitos problemai neabejingi vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami susiburti ir dalyvauti pasauliniame „Klimato kaitos žygyje“! Lietuvoje žygis prasidės Katedros aikštėje ir pajudės iki Vyriausybės (V. Kudirkos aikštės).

Šią dieną „Klimato kaitos žygiuose“ savo valstybėse dalyvaus žmonės nuo Lietuvos iki Niujorko ir Rio. Šiuo metu numatoma apie 2000 renginių visame pasaulyje, kurių metu žmonės ragins Paryžiuje, Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencijoje susitiksiančius pasaulio lyderius susitarti dėl ambicingesnių tikslų ir aktyvesnių veiksmų dėl klimato kaitos mažinimo. Šiandien reikalingi įsipareigojimai, kurie neleistų pasaulio temperatūrai pakilti daugiau nei 2 laipsniais.

Didžiausias visų laikų žygis šią dieną buvo numatytas ir Paryžiuje, tačiau Prancūzijos valdžia dėl įvykdytų teroristų atakų ir galimos grėsmės atšaukė masinį renginį. Tačiau savo solidarumą mes galime parodyti susiburdami visi kartu savo valstybėse. Visas pasaulis šią dieną bus su Paryžiumi!

Didžiausioje visame pasaulyje mobilizacijoje dėl klimato kaitos parodykime pasauliui ir politikams, jog mums rūpi mūsų ateitis. Raginame Lietuvos politikus, Prezidentę, Vyriausybę siekti ambicingesnių tikslų dėl klimato kaitos mažinimo bei energijos gavybos iš atsinaujinančių išteklių skatinimo. Lietuva gali tapti lydere, rodančia kitoms valstybėms kelią! Reikia tik politinės valios.

Prie „Klimato kaitos žygio“ kviečiame prisijungti visas nevyriausybines organizacijas, piliečių bendruomenes, studentus, moksleivius ir visus palaikančius pasaulinę akciją. Į renginį atsineškite savo plakatų, kuriuose atsispindėtų raginimas politikams ne tik kalbėti apie klimato kaitos problemą, bet ir veikti, žalių balionų, kitos atributikos, kuria išreikštumėte savo nuomonę dėl klimato kaitos politikos.

DAUGIAU