PASBORG’s ODESSA TRIO [Copenhagen, DK]

PASBORG’s ODESSA TRIO [Copenhagen, DK]

06 14 • PASBORG’s ODESSA TRIO [Copenhagen, DK]

STEFAN PASBORG – drums
ANDERS BANKE – saxophone, clarnet
MATHIAS HOLM JORGENSEN – keys
web
http://www.pasborg.dk/

https://www.facebook.com/stefanpasborg.1
video
http://www.youtube.com/watch?v=rX09kNuXA8E

Apšildo DOMINYKO VYŠNIAUSKO projektas
http://www.youtube.com/watch?v=b987otLh0n4

Ciklas „Pure Jazz“ jau pirmuoju savo koncertu gegužės 24-ąją užsitikrino Kauno melomanų palankumą. Birželio 14-ąją „Ryšių kiemelyje 837“ – antrasis ciklo renginys su danų būgnininko Stefano Pasborgo suburtu kolektyvu „Pasborg’s Odessa Trio“. Laukia Balkanų, Naujojo Orleano, avangardo, Charles Mingus ir kitų džiazo šaltinių interpretacijų ir eksperimentų kupinas vakaras.

2002-aisiais baigęs Kopenhagos ritminės muzikos konservatoriją Stefanas Pasborgas jau buvo žinomas kaip talentingas būgnininkas ir kompozitorius. Pergalės tarptautiniuose konkursuose ir palankūs kritikų vertinimai S. Pasborgo su kolegomis įrašytiems albumams lėmė tai, kad šiandien muzikanto lentynoje – jau trys „Grammy“ apdovanojimai.

Kaune koncertuosiantys „Odessa Trio“ yra tai, ką inovatyvusis S. Pasborgas išgrynino iš projekto „Odessa 5“, kuris kartais išauga net iki „Odessa X-tra Large“. Tai – pačiam kūrėjui nauja pasirodymo forma. Trio taip pat sudaro kartu su S. Pasborgu studijavę saksofonistas Anders Banke ir klavišininkas Mathias Holm Jorgensen.

A. Banke groja daugelyje Danijos džiazo kolektyvų ir yra bendradarbiavęs su tokiomis asmenybėmis, kaip Django Bates ar John Tchicai. Jo vardas įrašytas daugiau nei 50-ies albumų viršeliuose. Šiuo metu saksofonistas dėsto Kopenhagos ritmo konservatorijoje ir Frederikbergo aukštesniojoje muzikos mokykloje.

Skandinavus Kaune pasitiks Dominyko Vyšniausko suburtas projektas. Dominykas – trimitininkas, improvizacinės muzikos puoselėtojas, daugelio nacionalinių bei tarptautinių konkursų ir festivalių laureatas, muzikavęs su daugeliu Lietuvos ir užsienio džiazo atlikėjų.

Šį sezoną įvyks dar trys „Pure Jazz“ ciklo koncertai „Ryšių kiemelyje 837“. Liepos 26-ąją jau suplanuotas minskiečių „Yegor Zabelov Trio“ pasirodymas, rugpjūčio 18-ąją koncertuos saksofinistas Liutauras Janušaitis ir filipiniečių gitaristas Robin Aristorenas. Ciklą rupjūčio 30-ąją pabaigs iš Bristolio atvyksiantis „Lund Quartet“.

DAUGIAU