free Paskaita „DNR testu pažinkime savo šaknis ir vėl atraskime prarastus/nutolusius/užmirštus giminaičius“

Paskaita „DNR testu pažinkime savo šaknis ir vėl atraskime prarastus/nutolusius/užmirštus giminaičius“

Rugsėjo 14 d. 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) – paskaita „DNR testu pažinkime savo šaknis ir vėl atraskime prarastus/nutolusius/užmirštus giminaičius“ Pranešėjas: Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto signataras, politikas, diplomatas, genealogijos tyrinėtojas, kraštotyrininkas Vidmantas Povilionis. Kviečiame dalyvauti.

„Mūsų (tiek giminės, tiek tautos) praeitis pasikartoja mumyse, – sako V. Povilionis. Nuėję pas gydytoją vardiname ligas, kuriomis sirgo mūsų protėviai. Norėdami tinkamai vairuoti savo Valstybės laivą, turime pažinti ne tik gerąsias savo tautos, tą valstybę kuriančios, savybes bei bruožus, bet ir ligas bei negalias, kurių reikėtų vengti. <…> genealogija yra ta pati istorija, tik labiau asmeninė. Jau devinti metai, kai, priėjęs dokumentinės genealogijos ribas, domiuosi genetine genealogija. Tai labai perspektyvi ateities istorijos mokslo sritis, kurios reikšmės Lietuvoje dar nesupranta.“

V. Povilionis – vienas iš Kauno Sąjūdžio steigėjų. Buvo Kauno Sąjūdžio tarybos, Sąjūdžio Seimo ir Sąjūdžio Seimo Užsienio reikalų komisijos narys. Yra Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signatarų klubo ir jo redkolegijos narys, atsiminimų knygos „Truputis kito gyvenimo“, kuri 1997 m. buvo išleista Punske, autorius. Apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dešimtmečio medaliu, Vyčio kryžiaus V laipsnio ordinu, yra Graikijos Garbės ordino didysis komandoras. Domisi istorija, genealogija, kraštotyra.

DAUGIAU