free Paskaita “Gintaro pluoštas. Menas ir technologijos”

Paskaita “Gintaro pluoštas. Menas ir technologijos”

Spalio 9d., trečiadienį (17:30 val.), Baltijos gintaro meno centras kartu su profesore Egle Ganda Bogdaniene ir juvelyre Laura Motiejūnaite kviečia į paskaitą „Gintaro pluoštas. Menas ir technologijos“. Prof. Eglė Ganda Bogdanienė – Vilniaus Dailės Akademijos profesorė bei studijų prorektorė, ilgametė VDA tekstilės katedros dėstytoja, buvusi jos vedėja. Be pedagoginės, edukacinės, profesinės bei kuratorinės veiklų, Eglė taip pat yra aktyvi meno kūrėja dalyvaujanti grupinėse parodose ir surengusi ne vieną personalinę parodą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Dėl savo veiklos gavusi ne vieną apdovanojimą.

Laura Motiejūnaitė – jauna, perspektyvi autorė, nebijanti eksperimentuoti. Savo juvelyrikos darbuose sujungia metalą su įvairiais inovatyviais pluoštais. Laura savo darbus demonstruoja tiek personalinėse, tiek grupinėse parodose, o iki spalio 12 d. Baltijos gintaro meno centre vyksta jos paroda „Tekstilės ir juvelyrikos jungtis. Gintaro pluoštas“.

Nuo Egipto laikų apie gintaro sveikatinamąsias, magines bei estetines savybes plinta legendos. Baltijos šalyse gintaro naudojimo faktai tiek buityje, tiek ritualinėse apeigose žinomi jau nuo neolito laikų. Prieš milijonus metų iš pušų sakų susiformavęs gintaras yra seniausias gydomasis „akmuo“ aisčių teritorijoje.
Būtent todėl Latvijos įmonė Amberlika nuo 2011 m. pradėjo gaminti gintaro siūlus, turinčius specifinių biologinių ypatybių. Tai unikalus gaminys, neturintis analogų visame pasaulyje, nano technologijų būdu gaminamas iš gintaro dulkių.

Paskaita nemokama, tačiau rekomenduojame registruotis:
tel.:  +370 6 0789131
el. p:  [email protected]
facebook svetainė: fb.com/BaltijosGintaroMenoCentras

DAUGIAU