free Paskaita „Nekasdieniai nutikimai Vilniaus vienuolynuose, arba nuo švenčių iki tragedijų“

Paskaita „Nekasdieniai nutikimai Vilniaus vienuolynuose, arba nuo švenčių iki tragedijų“

Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Bažnytinio paveldo muziejuje vyks Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento dr. Liudo Jovaišos paskaita „Nekasdieniai nutikimai Vilniaus vienuolynuose, arba nuo švenčių iki tragedijų“. Renginys nemokamas, maloniai kviečiame dalyvauti!

Šioje paskaitoje turėsime progos prisiminti nekasdieniškus – 1) reguliarius, tačiau nedažnus, ir 2) ypatingus, vienkartinius, – senųjų Vilniaus vienuolynų gyvenimo įvykius. Vieni jų buvo liūdni, kiti – džiugūs, vieni labiau siejosi su privačia bendruomenės patirtimi (įvilktuvės, įžadai, atostogos, įkalinimas, mirtis ir laidotuvės), kiti – su viešuoju Bažnyčios, valstybės ir miesto gyvenimu (liturginės šventės ir pasaulietinės iškilmės, karai, marai ir gaisrai). Nepaisant skirtumų, visi tokio pobūdžio nutikimai, vykę už rutinos ribų, turėjo gerai įsirėžti į jų dalyvių atmintį ir tvariai įsirašyti į vienuolinių bendruomenių istoriją.

Daugiau informacijos apie nemokamų paskaitų ir ekskursijų ciklą „Vilniaus vienuolijos“: http://www.bpmuziejus.lt/news/403/50/Paskaitu-ir-ekskursiju-ciklas-Vilniaus-vienuolijos.html

Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

DAUGIAU