Paskaita „Prestižas mene. Realybė ir fantasmagorija“

Paskaita „Prestižas mene. Realybė ir fantasmagorija“

Prestižas mene – realybė ir fantasmagorija

Panevėžio miesto dailės galerija tęsia paskaitų apie šiuolaikinį meną ciklą. 2012 m. lapkričio 22 d. (ketvirtadienį) 17 val. kviečia pasiklausyti menotyrininkų Igno Kazakevičiaus bei dr. Vido Poškaus paskaitos „Prestižas mene. Realybė ir fantasmagorija”.
„Dekoduoti ir dekonstruoti prestižą yra šių dienų meno paskirtis”, – teigia prancūzų filosofas ir kuratorius, Paryžiaus meno akademijos direktorius Nikolas Bourriau.
Lietuvos (ir ne tik) dailės teoriniame diskurse prestižas yra beveik netyrinėtas fenomenas. Dailės galerijoje vyksiančioje paskaitoje menotyrininkai I. Kazakevičius ir V. Poškus argumentuos, kodėl reikia kalbėti apie prestižą mene, bei bandys įtraukti auditoriją į diskusiją apie prestižo vaidmenį šių dienų visuomenėje. Pranešime bus aptariama šio koncepto įvedimo į šiuolaikinio meno tyrimus galimybė, analizuojamos pagrindinės kliūtys, apsunkinančios prestižo termino naudojimą. Tai jau ketvirtoji paskaita iš ciklo „Dailės metamorfozės amžių sandūroje”.
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro direktorius Ignas Kazakevičius ir menotyrininkas dr. Vidas Poškus – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre vykstančio lietuvių ir prancūzų autorių šiuolaikinio meno projekto „Prestižas: šių dienų fantasmagorija” kuratoriai.
Šis projektas uostamiestyje sukėlė karštas menininkų diskusijas. Apie prestižą kalbėta ir rimtai, ir su humoru, ironija. Kai kurie menininkai tvirtino, kad prestižas neegzistuoja, o tėra tik iliuzija, ilgesys to, ko negali turėti. Yra ir tokia nuomonė, kad pavaldumo bei priklausomybės piramidėje aukštas įvertinimas (prestižas) užima pačią aukščiausią padėtį.
„Manau, kad svarbu kalbėti apie prestižą mene ir taip formuoti pozityvų vertinimą bei nusiteikimą meno bei kūrybos klausymais. O ypatingai dailės pedagogams, kurie argumentuotai galėtų perteikti savo žinias mokiniams”, – projekto vadovė, Panevėžio miesto dailės galerijos fondų saugotoja Rasa Stružienė.
Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Bilieto kaina – 4 Lt, 2 Lt – mokiniams, studentams, senjorams.

 

 

DAUGIAU