Pauliaus Andersson

Pauliaus Andersson

2016 m. spalio 9 d., 18 val.
FORTEPIJONO REČITALIS
PAULIUS ANDERSON, Lietuva

Paulius Andersson

Tapęs pianistu Paulius pratęsė muzikinę savo giminės tradiciją: jo mama ir močiutė taip pat yra profesionalios pianistės. Tiesa, kai būdamas penkerių pradėjo lankyti muzikos pamokas, Paulius iš pradžių mokėsi groti dar ir būgnais. Nors šiuo metu jis tebestudijuoja fortepijoną Vilniuje ir Diuseldorfe, mokslus jam pavyksta derinti su aktyvia koncertine veikla. Paulius yra grojęs daugiau kaip dešimtyje Europos šalių: Vokietijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Ukrainoje ir kitur.
2005 metų vasarą, būdamas vos dešimties, jis tapo vienu iš Lietuvos atlikėjų, išrinktų atstovauti savo šalies kultūrą tarptautinėje parodoje „Expo 2005″ Japonijoje. Dar po metų Paulius pirmą kartą pasirodė scenoje su orkestru: kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru jis atliko W. A. Mozarto Koncertą fortepijonui ir orkestrui D-dur.
Jis yra laimėjęs apdovanojimų keturiolikoje tarptautinių konkursų („Konzerteum” Atėnuose, „Musica Classica” Maskvoje, Nikolajaus Rubinšteino vardo pianistų konkurse Paryžiuje ir kituose). Aštuoniuose iš jų Paulius iškovojo aukščiausius apdovanojimus: Didžiuosius prizus arba pirmąsias vietas.
„Paulius – išskirtinis talentas”, – apie šį pianistą yra kalbėjęs legendinis dirigentas Saulius Sondeckis. „Jis nuo jaunų dienų stebino mus gebėjimu improvizuoti, o scenoje jo ryškų temperamentą papildo spalvingi lyriški atspindžiai.”    

DAUGIAU