Pavasario sonata. Duo sensibile

Pavasario sonata. Duo sensibile

DUO SENSIBILE: Viktorija Zabrodaitė (fleita) ir Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas)

„PAVASARIO SONATA“

Dvi jausmingos muzikės – fleitininkė Viktorija Zabrodaitė ir pianistė Šviesė Čepliauskaitė –muzikos mylėtojams žinomos kaip ansamblis „Duo Sensibile“, kovo 30 d. kviečia pasiklausyti naujos programos „Pavasario sonata“. 

Išgirsite dvi gražias ir turtingas nuotaikomis, spalvomis bei sąskambiais rusų kompozitoriaus Sergejaus Prokofjevo ir prancūzo Césaro Francko sonatas, reikalaujančias ypatingo atlikėjų meistriškumo, virtuoziškumo ir subtilumo. Greta šių kamerinių opusų skambės ir soliniai kūriniai fleitai bei fortepijonui: Arthuro Honeggerio „Ožkos šokis“ ir ilgesingoji Claude‘o Debussy „Mėnulio šviesa“.

„Duo Sensibile“, pasak muzikologės Laimutės Ligeikaitės, tai fleitos ir fortepijono duetas, „savo dialoguose atskleidžiantis ir kamerinio muzikavimo džiaugsmą, ir instrumentų tembro savitumus, ir kiekvieno autoriaus – puikiai pažįstamo ar primiršto – braižą bei savaip pasakojamą istoriją“. 

Pasitikime pavasarį žėrinčiais ir kerinčiais fleitos ir fortepijono garsais! 

 

Fleitininkė Viktorija Zabrodaitė studijavo ir įgijo magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (doc.L.Čiapo kl.). Tobulinosi prof. Imants Sneibis (Latvija) meistriškumo kursuose. V. Zabrodaitė daug koncertuojanti atlikėja be to dirba Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje, yra fleitos specialybės pedagogė. Atlikėja sėkmingai derina koncertinę atlikėjišką veiklą su pedagogine veikla. Fleitininkė atlieka įvairias programas koncertų cikluose „Mūsų miesteliai“, muzikinio švietimo programoje „Beauštanti aušrelė. V. Zabrodaitė dažnai matoma įvairių festivalių bei koncertų afišose. Tai- prestižiniai festivaliai “Sugrįžimai”, “ Alma mater musicalis”, “Paežerių”, “ Pažaislio muzikos”, “Biržų pilies, bei koncertų cikluose „Netradicinių ansamblių fantazija ir žavesys“, „ Rūmų muzika“; „ Didysis muzikų paradas“(2003-2007, 2014). Tarptautiniame festivalyje „Druskininkų vasara su M. K.Čiurlioniu“ išskirtiniai solistės pasirodymai pristatant kompozitoriaus prof. Vytauto Barkausko sukurtoje misterijoje „Vasara, Druskininkai, 2005“(2005), ir Giedriaus Kuprevičiaus kūrinio „Echo- Aidas“ premjeroje (2008). Atlikėja pasirodo su įvairių sudėčių ansambliais, o koncertiniai keliai veda po Lietuvą ir už jos ribų. Fleitininkės scenos partneriai: Kęstučio Grybausko pianistų kvartetas, žymūs Lietuvos ir Vokietijos vargonininkai, akordeonų kvintetas „Modus“, Duo Strimaitis, trio “Grazioso”. Su pastaruoju ansambliu, kurio sudėtyje be V.Zabrodaitės muzikuoja operos solistė Joana Gedmintaitė, bei pianistė Vilma Rindzevičiūtė- Zbinden, koncertuota itin daug tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje. 2006 m. išleista trio „Grasiozo“ kompaktinė plokštelė. Šiuo metu dirba su pianiste Š. Čepliauskaite, įkurtas ansamblis “Duo Sensibile” bei 2015 metais išleista kompaktinė plokštelė “Sensibile”. Taip pat fleitininkės įrašų yra Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje.

Pianistė Šviesė Čepliauskaitė baigė studijas ir meno aspirantūrą Lietuvos Muzikos Akademijoje (prof. J.Karnavičiaus kl.), stažavosi F. Chopino Muzikos Akademijoje Varšuvoje (Lenkija, prof. B. Hesse-Bukowska kl. ). Pianistė koncertavo ne tik daugelyje Lietuvos miestų, bet ir D. Britanijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Belgijoje, Estijoje, Norvegijoje, Japonijoje. Dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose: ”Lake District Summer Music“ D. Britanijoje, Kunigaikščio A. Radvilos ir „Chopin w barwach jesieni“ Antonine, „Lato z Chopinem“ Busko-Zdrojuje, „Floralia muzyczne“ Powsine Lenkijoje, „Sugrįžimai“, Frenkelių rūmų Šiauliuose, „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“, M. Oginskio Plungėje, „Palangos vasara“, „Muzikos ruduo“, „Tytuvėnų vasaros festivalis“, „Naktigonės 2010“; muzikiniuose projektuose: „Didysis muzikų paradas“, „Alma mater musicalis“, „Tebūnie naktis“, „F. Chopino salonas Vilniaus paveikslų galerijoje“, „Cz. Miłoszo kontinentai F. Chopino muzikiniame salone“. Š. Čepliauskaitė grojo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (dir. J. Domarkas, M. Pitrėnas) ir Kauno miesto simfoniniu orkestru (dir. M. Pitrėnas) Lietuvoje ir su Tomsko kameriniu orkestru Lenkijoje. Įrašė kompaktines plokšteles: „F. Chopin. Valsai“ (2004) ir „CHOPIN LT“ (2010). 2011 m. Šviesė Čepliauskaitė apdovanota Lenkijos Respublikos garbės ženklu „Už nuopelnus Lenkijos kultūrai.

DAUGIAU