free „Pėdink į Girulius“ atidarymas – koncertas „Laisvės dainos džiaze“

„Pėdink į Girulius“ atidarymas – koncertas „Laisvės dainos džiaze“

Kviečiame į vasaros kultūrinių renginių ciklo „Pėdink į Girulius“ atidarymą – koncertą „Laisvės dainos džiaze“, skirtą Gedulo ir vilties dienai. Skambės džiazo atlikėjų Indrės Dirgėlaitės ir Vytauto Labučio muzikos improvizacijos laisvės tema. Istorikas, profesorius dr. Vygantas Vareikis primins tremtimi paženklintą istorijos laikotarpį.

Visą pavasarį užsitęsęs karantinas ir kultūros sąstingis pakoregavo mūsų planus ir bendravimo įpročius. Bet mes visi esame išsiilgę renginių – klasikinės ir lengvosios muzikos koncertų, literatūrinių vakarų, smagių susitikimų su kultūros, muzikos ir meno žmonėmis, todėl parengę išskirtinę programą jau vienuoliktąją vasarą kviečiame Jus pėdinti į Girulius. Šie metai mums ypatingi – pasitinkame bibliotekos šimtmetį, todėl didžioji renginių dalis bus skirta šiai neeilinei sukakčiai paminėti. Be abejo, prisiminsime ir kitas Lietuvos istorijai bei kultūrai svarbias datas.

Šią vasarą dauguma renginių vyks lauke – Girulių bibliotekos kiemelyje. Stengsimės priimti visus ir, vadovaudamiesi Vyriausybės nurodymais arba rekomendacijomis, atsakingai saugosime vieni kitų sveikatą.

Klaipėdiečiams ir miesto svečiams esame parengę 11 kultūrinių renginių, kuriais minėdami bibliotekos veiklos šimtmetį priminsime ir apie iškilias, prieš 100 metų savo gyvenimo kelią pradėjusias asmenybes: poetą, žurnalistą Paulių Širvį (1920–1979); poetą, literatūros ir meno kritiką, vertėją Henriką Nagį (1920– 1996); lietuviškų šaknų turintį popiežių, šventąjį Joną Paulių II-ąjį (1920–2005).

Birželio 24 d. Giruliuose švęsime Jonines. Folkloro ansamblis „Kuršių ainiai“ padovanos koncertą „Rasotos dainos: kupoliavimo ir Mažosios Lietuvos dainų pynė“.

Liepos mėnesį pakviesime į aktorės Virginijos Kochanskytės ir saksofonininko Laimono Urbiko literatūrinę-muzikinę programą, dedikuotą poetui Henrikui Radauskui; kiek vėliau lauks aktoriaus Andriaus Bialobžeskio vakaras, skirtas Pauliaus Širvio ir Henriko Nagio poezijai; taip pat aktorės Aldonos Vilutytės ir Andriaus Zalieskos-Zalos (grupės „Arbata“ lyderio) muzikinė-literatūrinė programa „Pasinesusikalbėjimai“ bei Lietuvos rašytojų sąjungos „Poezijos pavasario“ staigmena.

Rugpjūčio mėn. aktorės Reginos Šaltenytės ir pianisto Sauliaus Šiaučiulio nuostabi muzikinė-literatūrinė kompozicija primins Pero Giunto laiškus Solveigai; „Teatro svetainėje“ susitiksime su kino ir teatro aktoriumi Dariumi Meškausku; išgirsite visada naujai skambančius klasikinės muzikos garsus (Klaipėdos muzikinio teatro programa), o aktorė Eglė Jackaitė ir Lietuvos džiazo žvaigžde vadinamas saksofonininkas Vytautas Labutis užbaigs vasaros renginių programą „Jausmų džiazu“.

Atvykę į Girulių biblioteką galėsite ne tik dalyvauti renginiuose, bet ir pasigrožėti tapytojų – Daivos Dašenkovienės, Rimos Mazalaitės, fotomenininko Andriaus Lamausko parodomis.
Tikimės, kad savo turiniu išskirtinė vasaros renginių programa nepaliks abejingų ir taps klaipėdiečių bei miesto svečių vasaros gyvenimo dalimi.

Kviečiame susipažinti su „Pėdink į Girulius“ programa www.biblioteka.lt!

DAUGIAU