Pietų Indijos lakštingalos. M. S. Subbulakshmi ir D. K. Pattammal

Pietų Indijos lakštingalos. M. S. Subbulakshmi ir D. K. Pattammal

Šį vakarą kartu su muzikologu Eirimu Velička klausysimės unikalių Pietų Indijos klasikinės muzikos vokalisčių M. S. Subbulakshmi ir D. K. Pattammal įrašų su Eirimo komentarais.

Karnakiškojo stiliaus muzika pasižymi neįtikėtina dermių, ritmų gausa, yra energinga, puošni ir emocionali. Tai langas į Pietų Indijos muzikinės kultūros pasaulį. Ši muzika daugybę amžių skambėjo Pietų Indijos hinduistų šventyklose, tačiau britams valdant jos prestižas buvo dramatiškai sumenkęs.

Kelios Pietų Indijos moterys padarė tai, kas atrodytų neįmanoma: jos tradicinį dainavimo meną perkėlė iš šventyklų į didžiąją sceną ir pakėlė šios muzikos prestižą iki anksčiau negirdėtų aukštumų. Jos pelnė viso pasaulio pripažinimą per savo pasirodymus – nuo prestižiškiausių koncertų salių iki Jungtinių tautų generalinės asamblėjos scenos. Tokie pasiekimai būtų neįmanomi be unikalių balsų, nepriekaištingos dainavimo technikos ir išskirtinių charakterių, su kuriais renginio dalyvius supažindins etnomuzikologas Eirimas Velička. Mažai pažįstamos Pietų Indijos kultūros istorijos faktai, įdomiausi vaizdai ir kokybiškai atkuriami garso įrašai leis pasinerti į šio kultūrinio fenomeno kontekstą ir atsiduoti kai kam dar negirdėto Pietų Indijos vokalinio meno magijai.

Daugiau info apie renginį rasite https://muzikosmagija.lt/events/pietu-indijos-lakstingalos-eirimas-velicka


ARČIAU MUZIKOS – tai susitikimų su muzika vakarai, kuriuos veda įdomūs “palydovai” – muzikologai, muzikantai, melomanai – tam tikro žanro, kompozitoriaus, instrumento, atlikėjo ar šalies muzikinės kultūros gerbėjai. Jie pasakoja apie šios muzikos ypatumus, gyvai ja demonstruoja, atrenka charakteringus įrašus klausymui. Įrašai kokybiškai atkuriami iš vinilo plokštelių arba aukštos raiškos skaitmeninių failų – tai leidžia pajusti specifinį emocinį turinį, įvertinti atlikimo niuansus, atskleisti šios muzikos gelmes.
Muzikos magijos klube vyksta renginiai, skirti pasimėgauti įvairia muzika kaip atliekama gyvai, taip ir atkuriama iš įrašų
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: ~likus 30min. iki renginio pradžios
Renginio trukmė: ~1:50
Pertraukos: ~15min.
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: neįleidžiami
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos: pirmi bilietai pigiau

DAUGIAU