„Piligrimų ženklai“: parodos uždarymo ekskursija

„Piligrimų ženklai“: parodos uždarymo ekskursija

Iki 2017 m. sausio 7 d. Bažnytinio paveldo muziejuje veikia paroda „Piligrimų ženklai. Archeologiniai pamaldumo Marijai įrodymai viduramžių Gdanske”. Šį šeštadienį, parodos uždarymo dieną, 15.30 val. organizuojama speciali ekskursija, kurios dalyviai galės ne tik apžiūrėti unikalius XIV-XVI a. eksponatus, bet ir išgirsti išsamius pasakojimus apie viduramžių piligrimines keliones, to meto visuomenės kasdienybę, rekonstruojamą iš archeologinių radinių. Ekskursiją po parodą ves Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.

Kartu su Gdansko archeologijos muziejumi surengtoje parodoje siekiama pristatyti piligrimystės reiškinį, kurio ištakos siekia dar antikos laikus, atskleisti viduramžių Europos visuomenės pamaldumo šventiesiems specifiką ir pasaulio suvokimo bruožus. Lietuvoje pirmą kartą eksponuojami archeologiniai radiniai yra susiję su Švč. Mergelės Marijos gerbimu viduramžių Europoje. Pagrindinė parodos eksponatų grupė – piligrimų ženkleliai. Tai nedideli suvenyrai, kuriuos piligrimai segėdavo ant viršutinių drabužių ar įsisegdavo į kepurės kraštą rodydami, kokią šventovę aplankė keliaudami. Gdansko archeologijos muziejaus piligriminių ženklelių kolekcija yra viena didžiausių Europoje.

Parodoje taip pat pristatomi įvairūs suvenyrai, kasdienių daiktų fragmentai, monetos ir kiti su piligrimyste susiję radiniai, atkuriantys keliautojų kasdienybę, pasakojantys apie jų pamaldumą. Marijos inicialais ir atvaizdais puošti kokliai, indai, stalo įrankiai atspindi maldingumu persmelktą viduramžių žmogaus pasaulėjautą. Archeologinių radinių ekspoziciją papildo rekonstruoti piligrimo drabužiai, filmas, pristatantis pagrindinius piligrimystės centrus, bei 15 iliustruotų stendų, kuriuose pateikiamas vaizdingas pasakojimas.

Ekskursijos trukmė 1 val.
Bilieto kaina – 4,50 Eur
, su nuolaida – 2,50 Eur.
Informacija ir registracija:
tel. 8 5 269 7800, 8 5 269 7803, el. p. [email protected]

Parodos kuratorės: Beata Ceynowa, Ewa Trawicka, Rita Pauliukevičiūtė
Organizatoriai: Bažnytinio paveldo muziejus, Gdansko archeologijos muziejus
Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba
Informaciniai rėmėjai: LRT, Delfi, „Veidas”

DAUGIAU