Pirmosios Lietuvoje knygos apie Palestiną pristatymas

Pirmosios Lietuvoje knygos apie Palestiną pristatymas

Kviečiame į žurnalistės Giedrės Steikūnaitės knygos „Palestina: laisvė yra labai graži” pristatymą ir diskusijų vakarą. Renginyje dalyvaus knygos autorė, žurnalistė Giedrė Steikūnaitė ir visuomeninio judėjimo „Solidarūs su Palestina” įkūrėja Gabrielė Tervidytė. Renginio metu vyks vaizdo medžiagos peržiūra, knygos ištraukų skaitymas ir vieša diskusija.

Pirmosios Lietuvoje knygos apie Palestiną pristatymo proga kviečiame iš arčiau susipažinti su šiuo pasaulio politikoje ypač svarbiu kraštu. Ką iš tiesų žinome apie Palestiną ir kodėl ji svarbi Lietuvai? Kokia okupuotos Palestinos kasdienybė? Kodėl ji mums turėtų rūpėti?

Knygoje paprasti Palestinos žmonės prabyla savo žodžiais, dalijasi gyvenimo istorijomis. Menininkai, ūkininkai, studentai ir vyresnieji vietos gyventojai pasakoja apie savo kasdienybę – tokią, kokios neišvysime sekdami žiniasklaidos srautą. Autorė nesiekia skaitytojo šiurpinti karo ar smurto vaizdais, šios knygos tikslas – parodyti Palestiną, kurios kultūros, tikėjimo, papročių mes beveik nepažįstame. Asmeniniai pasakojimai ir nuotraukos užčiuopia Palestinos kasdienybės pulsą, atveria šio krašto erdvę lietuvių skaitytojui žadindami bendražmogiškas vertybes – meilę, atjautą, teisingumo jausmą. Nes mes su palestiniečiais panašumų turime daugiau, nei patys įsivaizduojame.

„Įtraukianti, sukrečianti knyga, – rašo dr. Andrius Navickas. – Ne istorijos vadovėlis ar politinė apologija, o liudytojo dienoraštis. Į mus prabyla ne teisuoliai, superherojai, bet kenčiantys, juokaujantys Palestinos žmonės… Apie palestiniečius ir jų kasdienę kovą už išlikimą nenoriai rašo didieji dienraščiai, žinių reportažuose jie vadinami teroristais. Todėl ši knyga ypač aktuali. Dabar nebegalėsime sakyti, kad nežinome apie Palestiną ir jos laisvę mylinčius žmones, kurių kraujas toks pat kaip mūsų.”

DAUGIAU