POEZIJOS IR MUZIKOS SPEKTAKLIS

POEZIJOS IR MUZIKOS SPEKTAKLIS

2013 m. kovo 14 d., ketvirtadienį, 19 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks poezijos ir muzikos spektaklis „Krioklys po ledu” pagal Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Antano A. Jonyno eiles ir CD pristatymas. Šiuo spektakliu pradedamas kvarteto koncertinis turas po Lietuvą, Vokietiją ir Norvegiją. Dalyvauja: Sigitas Jakubauskas (aktorius), Gintautas Gascevičius (mušamieji), Eligijus Žilinskas (gitara), Gintaras Dzidolikas (klavišiniai).
Spektaklio trukmė – 1 val. 15 min. Bilieto kaina prie staliuko asmeniui – 10 Lt (prie staliuko gali susėsti 4 asmenys). Bilietus galima įsigyti Chaimo Frenkelio vilos kasoje. Vakaro metu veiks Chaimo Frenkelio vilos restoranas.

Poezijos ir muzikos spektaklį pristatantis kvartetas – talentingi ir žinomi atlikėjai. S. Jakubauskas – Šiaulių dramos teatro aktorius, 1996 m. pelnęs aukščiausią šalies aktorinio meistriškumo apdovanojimą „Kristoforą”, ne kartą išrinktas metų aktoriumi Šiauliuose. Visai Lietuvai pažįstamas kaip vieno pagrindinių vaidmenų atlikėjas seriale „Naisių vasara”.
G. Gasčevičius – talentingas muzikantas, būgnų virtuozas, įvairių muzikinių projektų organizatorius, bendraautoris, grupių „Bix” ir „Kitava” būgnininkas. Grupėje „Kitava” groja ir kitas poezijos ir muzikos spektaklio „Krioklys po ledu” atlikėjas E. Žilinskas. Šis gabus gitaristas yra grojęs ne vienoje muzikinėje grupėje, dirbo muzikinėse įrašų studijose kaip garso režisierius, aranžuotojas, taip pat kino, televizijos, koncertų įgarsinimo srityse. Žinomas kaip įvairių muzikinių projektų dalyvis. G. Dzidolikas – žinomas klavišininkas, garso įrašų studijų aranžuotojas, programuotojas, kompozitorius ir atlikėjas.
Pasak poezijos ir muzikos spektaklį „Krioklys po ledu” pagal Antano A. Jonyno eiles parengusio aktoriaus S. Jakubausko, A. A. Jonyno kūryba labai artima, melodinga, ritmiška – tiesiog muzikinė poezija. Jonynas plėtoja eilėraštį kaip muzikinę improvizaciją, žaisdamas garsų sąskambiais ir melodingais pakartojimais, pereidamas į kintantį džiazo ir bliuzo ritmą, sukurdamas nepertraukiamo muzikinio bangavimo magiją.
Prieš daugelį metų S. Jokubauskas su šiauliečiais muzikantais buvo pastatę A. A. Jonyno poemą „Larisa”. Tai buvo pirmas toks projektas, sulaukęs pasisekimo ir Lietuvoje, ir Lenkijoje. „Dabar vėl nusprendėme grįžti prie šio žanro. Ir nieko geresnio už A. A. Jonyną neradau. Kai kam tai nuskambės kaip nostalgiškas jaunystės prisiminimas, o kai kam bus gražus atradimas. Tie eilėraščiai yra amžini, kaip būna amžinos dainos, amžina muzika”, – teigia S. Jakubauskas.
Antanas A. Jonynas (g. 1953 m. Vilniuje) – poetas, vertėjas. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. 1977 m. debiutavo poezijos rinkiniu „Metai kaip strazdas”. Išleido dar keletą eilėraščių rinkinių, parašė pjesę „Cirkas yra cirkas”, kuri pastatyta Vilniaus „Lėlės” teatre. A. A. Jonynas yra Lietuvos rašytojų sąjungos, Lietuvos PEN centro narys. Nuo 2000 m. – poezijos festivalio Druskininkuose direktorius. 2011 m. išrinktas Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininku.

 

DAUGIAU