Postindustrinės elektr. muz. festivalis „Speigas IV“

Postindustrinės elektr. muz. festivalis „Speigas IV“

Postindustrinės elektroninės muzikos festivalis SPEIGAS – žingsnis pirmyn ir žvilgsnis atgal.

Ketvirtasis vasario SPEIGAS prisimena savo šaknis ir klausytojams siūlo du ypatingus vakarus Vilniuje su vienuolika ryškių ambient, ritual, drone, noise ir power electronics muzikos projektų iš Japonijos, Suomijos, Kanados, Rusijos, Olandijos, Lenkijos ir Lietuvos, o dienomis padeda atrasti naujus sąlyčio su garsu būdus paskaitose ir kūrybinėse dirbtuvėse.

Prasidėjęs 2010 m. su ambient / drone muzika, vėliau į savo programą integravęs kitų, atšiauresnių muzikos stilių, kaip post rock ir witch house, SPEIGAS tapo unikaliu žiemos audiovizualiniu reiškiniu Lietuvoje ir Rytų Europoje. Vasario 8 ir 9 d. festivalyje girdėsime japonų dueto JIKU 55 garsinio šalčio bangas, suomių scenos veteraną GRUNT, JAAKKO VANHALA, dar žinomą iš projekto „Zoät-Aon”, pasirodžiusio pirmajame SPEIGE, klausysimės MAAAA, šiuo metu Lenkijoje gyvenančio išeivio iš Karelijos, intensyvaus triukšmo. Be abejonės, festivalio neįsivaizduojame be lietuviškų garsovaizdžių – vilniečių OORCHACH, GIRNŲ GIESMĖS, POGROM, uteniškių SALA ir kauniečių SOVIJUS.

 

Olandas WOUTER JASPERS ir rusas DANIL AKIMOV festivalyje ne tik koncertuos, bet ir ves teorinius bei praktinius užsiėmimus. Kūrybinėse dirbtuvėse bus galima patiems pasigaminti elektroninius garso generatorius, o paskaitose – pasisemti žinių apie garso meną ir jo apraiškas.

 

Kiekvienas SPEIGAS – ne tik garsinė, bet ir vizualinė patirtis, todėl kasmet ieškome įdomių erdvių, kurios leistų naujai pajausti festivalio dvasią. 2012 metais surengę masyvų trečiąjį SPEIGĄ Energetikos ir technikos muziejuje, šįkart einame į legendinį „Kablį” – buvusius geležinkeliečių rūmus, kuriuos daugelis prisimena iš ten vykusių alternatyvios muzikos koncertų. Neseniai atnaujintos erdvės vis dar autentiškos. Tačiau festivalio atmosferą kurti padės ne tik aplinka, bet ir VJ’jai, tarp kurių – kanadietis STAN STENCIL, vaizdui kurti naudojantis analoginę techniką.

 

Speigas – tyli žiemos stichija, nustelbianti vidinį triukšmą.

 

Vasario 8 d., 19:00 drone / ambient

JIKU55 (Japan) http://www.mariajiku.info/jiku/JIKU55

GIRNŲ GIESMĖS (Lithuania) http://youtu.be/vR6fs4gd0OA

DANIL AKIMOV (Russia) http://soundcloud.com/danilakimov

WOUTER JASPERS (Netherlands) http://www.wouterjaspers.nl/

SOVIJUS (Lithuania) http://sovijus.wordpress.com/

SALA (Lithuania) http://alas23.blogspot.com/

vj: STAN STENCIL (Canada) http://www.stanstencil.com/

 

Vasario 9 d., 19:00 noise / power electronics

GRUNT (Finland) http://www.cfprod.com/fa/grunt.htm

MAAAA (Poland) http://www.maaaa.org/

JAAKKO VANHALA (Finland) http://vanhala.tumblr.com/

OORCHACH (Lithuania) http://soundcloud.com/oorchach

POGROM (Lithuania) http://terror.lt/

+ Djs

 

Edukacinė programa (Vasario 8-9 d.):

Kūrybinės garso meno dirbtuvės (veda Wouter Jaspers)

Paskaitos (veda Mikko Aspa, Danil Akimov)

DAUGIAU