free „Potsdam trio“ koncertas

„Potsdam trio“ koncertas

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune

 

Gegužės 18 d., ketvirtadienį, 17 val.kviečiame į „Potsdam trio“ koncertą.

„Potsdam trio“ sudaro Kanados lietuvių smuikininkas Atis Bankas, prancūzų violončelininkas Damienas Ventula ir vokiečių pianistas Constanze‘as Beckmannas, kurio gimtajame mieste – būtent Postsdame, Vokietijoje, 2016-aisiais ir prasidėjo visų jų muzikinė karjera.

Potsdamo miestas – žinoma istorinė vieta, minima kaip Prūsijos karalių ir Vokietijos kaizerių rezidencija. Iki šios dienos šis miestas asocijuojasi su 1945-ais metais ten vykusia Potsdamo konferencija, kai sovietų, britų ir amerikiečių lyderiai, susirinkę Cecilienhofo rūmuose, rengė karinius padalinius ir sprendė pokarinės Europos klausimus. Būtent šis istorinis fonas ir įkvėpė tris muzikantus pasivadinti „Potsdamo Trio“. Pavadinimas atspindi miesto istoriją, kuri neatsiejama nuo muzikinių ansamblio repertuaro.

Nenuostabu, kad ir klasikinė muzika, K.F.E. Bacho kūriniai (kurie daug byloja apie Potsdamą XVIII a.), ir šiuolaikinių kūrėjų, kaip antai J. Widmanno, A. Arensky, D. Shostakovich‘aus, R. Clarke, F. Bridge, C. Debussy,  M. Ravelio, darbai atspindi trijulės muzikinę įvairovę, požiūrį į pasaulį ir estetiką.

Visai neseniai, belaukiant „Potsdamo Trio“ 2017 metų turo aplink Europą, kanadiečių kompozitoriai Peteris Tiefenbachas ir Dmitriy Varelas jiems paskyrė savo muzikos kūrinius. Tai bus trijulės antrasis Europos turas per jų neilgą muzikinę istoriją. Turo metu jie surengs nemažai pasirodymų Vokietijos, Italijos ir Lietuvos koncertų salėse. Šiuo metu „Potsdamo Trio“ reziduoja Hanso Koko fonde, Schleswig-Holstein, Vokietijoje.

Renginys nemokamas.

DAUGIAU