Pradėkime naujus mokslo metus apsilankymu muziejuje

Pradėkime naujus mokslo metus apsilankymu muziejuje

Visiems besiruošiantiems vėl šturmuoti mokslo aukštumas Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus  parengė dovaną.

Rugsėjo 1 – 2 d. Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų ir jo padalinius moksleiviai, jų tėveliai, studentai bei mokytojai galės aplankyti nemokamai.  

M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55) lankytojų lauks M. K. Čiurlionio kūrinių lobynas.

M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12) veikiančioje Duncano Higginso (Jungtinė Karalystė) parodoje „Unloud”  eksponuojama daugiau nei 1600 paveikslų. Tai tarpusavyje susijusi įvairių meno sričių mozaika, susidedanti iš tapybos, piešinių, tekstų, skaitmeninių vaizdų, garso ir video darbų. 

Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16) ką tik duris atvėrusi paroda „Jauna Kauno tapyba 2012″ supažindins su VDA Kauno dailės fakulteto absolventų kūryba.

Velnių muziejuje bei A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje (V. Putvinskio g. 64) lauks kvapą gniaužiantis ir provokuojantis reginys – britų menininko S. V. Mitchell magiškojo realizmo, fantastikos ir eksperimentinio meno paroda „Devil‘s” bei  drąsi, laisva, kupina eksperimentų Saulės Kisarauskienės darbų paroda „Suplyšę Antigonės kelionės”.

Keramikos muziejuje (Rotušės a. 15) žavės jaunatviškas menas keramikų parodoje „Nauja ir vėl kitokia…”.

Istorinėje LR Prezidentūroje (Vilniaus g. 33) bus galima apžiūrėti naują parodą „Valstybės moterys: artimui ir Tėvynei”. Tik čia pamatysite moteris, visą Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpį (1918 – 1940 m.) dirbusias petys petin su vyrais, bet vėliau patyrusias skaudžią neteisybę – beveik ištrintas iš istorijos vadovėlių.

 Lankytojų taip pat lauks „Laisvės” paminklo kūrėjo skulptoriaus J. Zikaro memorialinis muziejus (J. Zikaro g. 3), A. ir P. Galaunių namai (Vydūno al. 2), garsaus scenorgafo L. Truikio ir jo žmonos operos solistės M. Rakauskaitės memorialinis muziejus (E. Fryko g. 14).

DAUGIAU