Prancūzų kino fetivalis „Žiemos ekranai“

Prancūzų kino fetivalis „Žiemos ekranai“

Po neįtikėtino pasisekimo Vilniuje ir Kaune, vasario 4 – 8 dienomis prancūzų festivalis „Žiemos ekranai” atkeliauja ir į Panevėžį. Festivalio programa bus rodoma, kino centre „Garsas”. Vasario 4 d., trečiadienį, 17.30 val. įvyks festivalio atidarymas, kurio metu įvyks programos pristatymas, filmo „Padėk sau, ir Dievas tau padės” rodymas, susitikimas su Prancūzų kultūros centro direktoriaus pavaduotoju Audelin Chappuis.  

Festivalio lankytojai galės pasimėgauti jaunųjų panevėžiečių piešinių paroda tema „Gražuolė ir pabaisa”. „Norėjome pamatyti ir parodyti kitiems, kaip patys vaikai įsivaizduoja šios pasakos personažus. Buvom maloniai nustebinti, kad vaikučiams pavyko nepasiduoti V. Disnėjaus filmų suformuotiems personažų portretams” – džiaugėsi „Garso” kino programų vadovė Joelle Chaloin Galauskas- „ ir tikimės, kad  1946 m. Žano Kokto filmas “Gražuolė ir pabaisa” sulauks didžiulio mažųjų ir didžiųjų nekomercinio meno gerbėjų dėmesio, kurie norės šią nuostabią pasaką pamatyti kitokią, nei esame jau įpratę”.

Pasak rengėjų, ketvirtą kartą organizuojamo festivalio koncepcija išlieka ta pati – pagrindinėje programoje bus pristatyti nauji, prancūzų ir kitataučių, kuriančių Prancūzijoje, žymių ir debiutuojančių režisierių darbai. Organizatoriai panevėžiečiams parengė devynių kino klasikos ir penkių naujų filmų, daugiausia sukurtų 2008 metais, programą.

Žiūrovų laukia debiutinis filmas “Namai” su garsiąja prancūzų aktore Izabele Juper (Isabelle Huppert). Jaunasis režisierius Seržas (Serge Bozon) Bozonas filme “Prancūzija” prabyla apie karą labai netradiciškai ir kviečia žiūrovus keliauti kartu su kareivių kuopa, kurioje yra ir žymus prancūzų aktorius Paskalis Gregori (Pascal Greggory). Šilumos ir meilės žmonėms banga žiūrovus užlies saulėto kolorito kino juosta “Padėk sau, ir Dievas tau padės”, savo žiūrovus suras ir kiti programos filmai – “Parkas” ir “Raudonojo baliono kelionė”.

Festivalio retrospektyva “Juoda ir balta” žiūrovus kvies pasinerti į kino Naujosios bangos priešistorės estetiką kartu su prancūziškojo poetinio realizmo atstovais ir unikalaus braižo prancūzų kino klasikos kūrėjais. Nespalvotuose filmuose spindės žymūs prancūzų klasikos filmai: Žano Vigo (Jean Vigo) “Atalanta” (1934), Žano Renuaro (Jean Renoire) “Žmogus žvėris” (1938), Robero Bresono (Robert Bresson) “Bulonės miško damos” (1945), Marselio Karnė (Marcel Carne) “Galiorkos vaikai” (1945), Žano Kokto (Jean Cocteau) “Gražuolė ir pabaisa” (1946) bei kiti.

Daugiau informacijos tel. 468833, el.paštu [email protected], www.garsas.lt

 

Vasario 4 d. 17.30 “Padėk sau ir Dievas tau padės”
Vasario 4 d. 19.15 “Parkas” (Parc)
Vasario 4 d. 21.20 “Apsėstieji”
Vasario 5 d. 17.30 “Auksinis šalmas”
Vasario 5 d. 19.30 “Prancūzija”
Vasario 5 d. 21.30 “Bulonės miško damos”

DAUGIAU