Prancūzų skulptoriaus Raphaëlio Mognetti paroda

Prancūzų skulptoriaus Raphaëlio Mognetti paroda

Balandžio 6 d., trečiadienį, 18 val. Prancūzų kultūros centre, Didžioji g. 1, Vilniuje

Balandžio 7 d., ketvirtadienį, 17 val. M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune

Įvyks prancūzų skulptoriaus Raphaëlio Mognetti parodos „La lucidité est la blessure la plus rapprochée du soleil“ atidarymai.

Pavadinimas – tai R. Mognetti žemiečio, iš Avinjono apylinkių kilusio poeto René Charo sakinys iš pokario metais išleistų „Hipno lapelių“. Lietuviškai jis gali būti verčiamas kaip „Tikrovės šviesa yra artimiausia saulei žaizda“.

Po pirmojo apsilankymo Lietuvoje, kuomet prieš dešimtmetį Kauno paveikslų galerijoje kartu su grafiku Vincentu Dezeuze savo darbus eksponavo parodoje „Made in Kaunas“, R. Mognetti pateko į nuolatinį Lietuvos traukos lauką. Vis labiau pažindamas šį kraštą ir jo žmones, menininkas nenustoja žavėtis mūsų šalimi. Čia ne kartą dalyvavęs parodose bei įvairiuose meniniuose projektuose, šiai parodai kūrėjas skyrė ypatingą dėmesį, mat nuo pirmosios ekspozicijos Kaune prabėgęs dešimtmetis jam yra svarbus ir kaip meninio vystymosi bei brandos laikas.

Įprastai su geležimi dirbantis R. Mognetti savo naujausioms skulptūroms panaudojo ir kitas medžiagas, taip praplėsdamas plastinės išraiškos galimybes. Kūriniuose kalbėdamas apie tikrovės pažinimą, sugebėjimą išlaikyti drąsą bei tvirtybę, parodos autorius meistriškai intriguoja, provokuoja ir išlaiko paslaptį, taip žiūrovą vesdamas kelio į pažinimą labirintu.

Ekspozicijos erdvę užpildo ir papildomų prasmių suteikia skulptoriaus bendramintės lietuvių kompozitorės Egidijos Medekšaitės sukurta muzika.

Žiūrovo akiai rodomi darbai ypatingi ne tik medžiagomis, plastika bei estetika, tačiau išsiskiria ir koncepcija, kuri jungia abi parodos erdves. Savo darbus pristatydamas dviejuose miestuose, menininkas nuolatos pabrėžia, kad tai – jo dvigalvis kūrinys, kurį lengviau pažinti aplankius ekspoziciją ir Vilniuje, ir Kaune.

1972 metais gimęs kūrėjas savo darbus yra eksponavęs ir savo tėvynėje bei Ispanijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Liuksemburge, Norvegijoje, Vengrijoje, Vokietijoje. Siekdamas jausti mūsų šalies pulsą ir būti arčiau mylimo krašto, R. Mognetti kūrinius pristato išskirtinai Lietuvos publikai, kurią vertindamas skulptorius neabejoja: „Aš žinau, kad jie mane supras“.

Paroda veiks: Prancūzų kultūros centre 2011 04 06 – 2011 05 07

                     M. Žilinsko dailės galerijoje 2011 04 07 – 2011 05 08

Nuotraukų autorius Raphaëlis Mognetti.

Parodos organizatoriai: Prancūzų kultūros centras ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

DAUGIAU