Prano Gailiaus paroda „Les Roses pour Palanga“

Prano Gailiaus paroda „Les Roses pour Palanga“

Liepos 26 d., penktadienį, 18 val. „Ramybės galerijoje” (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma Paryžiuje gyvenančio tapytojo bei grafiko Prano Gailiaus paroda „Les Roses pour Palanga” (Rožės Palangai).
Parodos atidaryme dalyvaus parodos autorius Pranas Gailius, Rolandas Rastauskas (poezija/balsas) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija).
„Buvau sunerimęs, ar Pranas suspės įgyvendinti savo sumanymą, – pasakojo parodos kuratorius Edvidas Žukas. – Dar prieš tris savaites dailininkas telefonu kalbėjo, kad vaikai jau yra, bet dar neverkia… tačiau abejonės išsisklaidė po susitikimo Provanse, kur yra dailininko dirbtuvė. Naujajame cikle per plastinę formą autorius išreiškia savo emociją.”
1928 m. Mažeikiuose gimęs P. Gailius per Antrąjį pasaulinį karą pasitraukė iš Lietuvos ir apsigyveno Strasbūre. 1950 m. studijavo F. Ležė (Fernand Léger) meno akademijoje, nuo 1953 m. – Aukštojoje nacionalinėje dailės mokykloje Paryžiuje.
P. Gailiaus kūryba dinamiška, spontaniška, kartu disciplinuota bei racionali. Net ir gyvendamas Paryžiuje, menininkas niekuomet neatsisakė savito santykio su lietuvių kultūros paveldu, su išsaugotais gimtosios Žemaitijos prisiminimais.
Dailininko P. Gailiaus kūrybos modernumas ir novatoriškumas slypi sėkminguose mėginimuose pasitelkti liaudies kūrybos tradicijas kuriant abstraktų ir pusiau abstraktų meną. Puošybinę liaudies dirbinių ornamentiką norėjo perkurti sudėtingesnėmis šiuolaikinio meno formomis ir tuo skyrėsi nuo daugelio kitų išeivijos dailininkų, vien paviršutiniškai perfrazuojančių tautodailės raštus.
Prano Gailiaus, vieno garsiausių lietuvių dailininko, kūrinių yra įsigiję Prancūzijos modernaus meno centras, Nacionalinė Prancūzijos biblioteka, Lietuvos muziejai bei kolekcininkai iš įvairiausių pasaulio šalių.

Paroda veiks iki rugpjūčio 15 dienos.

DAUGIAU