Prano Gailiaus tapybos retrospektyvos paroda

Prano Gailiaus tapybos retrospektyvos paroda

Kazio Varnelio namai-muziejus (Didžioji g. 26, Vilnius) ir galerija „Kunstkamera” (Ligoninės g. 4, Vilnius) rugsėjo mėnesį kviečia mėgautis Paryžiuje gyvenančio žemaičio Prano Gailiaus menu.

Parodų atidarymas – 2015 m. rugsėjo 2 d. (trečiadienį) 18 val. K. Varnelio namuose-muziejuje

 

Paraleliai vykstančios dvi parodos sumanytos kaip viena kitą papildančios, tačiau drauge ir nepanašios, skirtingose erdvėse. K. Varnelio namuose – muziejuje galima susipažinti su Prano Gailiaus tapybos retrospektyva, jo darbais nuo 1949 m., tuo tarpu galerijoje „Kunstkamera” eksponuojamas Prano 1985-1986 m. kurtas ciklas „Šešėlio aukštuma” (šiai parodai išleistas ir katalogas apie šį ciklą).

Pranas Gailius apie savo abstrakčią gestinę tapybą:

„Gestinė tapyba yra kaip sėjėjo judesys. Tai toks reikšmingas rankos mostas, kurį galima prilyginti atsisveikinimo gestui, meldimosi, laiminimo, arba dar geriau – sėjėjo gestui. Tai tarsi baletas ar architektūra – rankos pakėlimas su sėklomis, mostas, pirštų atlenkimas ir sėklų išbarstymas po dirvą. Arba kunigas, kuris žegnoja bažnyčioje tikinčiuosius – tai tokio paties reikšmingumo gestai, su kuriais aš dirbu. Ir tas gestas tarsi struktūruoja visą aplinką, suteikia jai peizažą ir architektūrą, prasmę. Mano ranka, kai tapau gestiškai, panaši į tą kunigo ar sėjėjo gestą, o drauge tai yra statybininko gestas. Aš labai ilgai studijavau kompoziciją, ypač iš Poussino, Renesanso meistrų. Taigi, savo gestu aš turiu sukurti tą geometriją, o per ją ir visatą. Čia yra toks demiurginis momentas. Mano gestas turi nešti prasmę ir kurti popieriuje architektūrą. Ir tai nėra vien momentinis dalykas, tai yra ir stebuklas, ir malonė, bet ir ilgas procesas, ėjimas link to.”

 

Maloniai kviečiame visus apsilankyti abiejose parodose.

 

Daugiau informacijos:

Kazio Varnelio namai-muziejus

 

Didžioji g. 26, LT-01128, Vilnius

www.lnm.lt

el. paštas: k.varnelio.muziejus@lnm.lt

tel. (+370 5)279 16 44

Darbo laikas:

II-VI: 10-16 val.

Lankytojai priimami prieš tai susitarus telefonu

  

Galerija „Kunstkamera”

 

Ligoninės g. 4, LT-01134, Vilnius

www.kunstkamera.lt, www.menorinka.lt,

el. paštas: info@menorinka.lt,

mob. tel. (+370 615)29023,  (+370 685)76500

Darbo laikas:

I-V: 10-18 val.

VI: 12-16 val. 

DAUGIAU