Premjera “IR”

Premjera “IR”

Stilius: alternative rock

Bilieto kaina: 10lt


IR yra alternatyvaus roko grupė iš Vilniaus. Susikūrę 2003 m. jie šturmavo Lietuvos roko sceną, laimėdami ko gero visus tų metų jaunų grupių konkursus ir apdovanojimus.

2005 m. žiemą grupė išleido debiutinį albumą „Now Or Never” („Dabar arba niekada”), kritikų teigiamai įvertintą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. „Albumas veža nuo pradžių […] Nuostabi kokybė taip anksti grupės istorijoje” rašė Overhook Music iš Suomijos.

IR yra labai aktyviai koncertuojanti grupė. Jie grojo vienoje scenoje su Tito ir Tarantula Rudsrock 2004 festivalyje, tais pačiais metais koncertavo Vokietijoje, Olandijoje ir Anglijoje. Lietuvos alternatyvios muzikos apdovanojimuose „A.LT 2005″ IR laimėjo „Metų roko grupės” titulą, o „Now Or Never” buvo nominuotas „Metų albumo” kategorijoje. Garsus nepriklausomos muzikos interneto portalas „ArtistDirect (ubl.com)” išrinko IR „savaitės atlikėju”.

2005-2006 metais grupė daug koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Lenkijoje. Kelionių ir koncertų įspūdžiai buvo užfiksuoti rockumentary stiliaus vaizdo klipe „Hell”, kuris A.LT 2006 apdovanojimuose buvo nominuotas „Metų vaizdo”, o pati grupė – „Metų roko grupės” kategorijose.

2007 metų pavasarį IR surengė turą po Rytų ir Centrinę Europą, o vasaros pabaigoje grojo viename didžiausių Baltijos šalyse festivalyje „Be2Gether” su tokiom grupėm kaip Therapy?, Bloodhound Gang, Datarock ir kt. Rugsėjo mėnesį IR dalijosi scena su Fun Lovin Criminals, Ed Rush, Nigel Kennedy „Vena Festival” Lenkijoje.

Pirmąjį 2008 pusmetį IR skyrė koncertiniams turams. Jie sugrojo daugiau negu 20 koncertų Lietuvoje, Latvijoje, Vokietijoje ir Suomijoje. Per vasarą ir rudenį IR įsirengė nedidelę studiją, kurioje įrašė keturias naujas dainas. Lapkričio mėnesį per rekordiškai trumpą laiką ir itin atšiauriomis sąlygomis buvo nufilmuotas pirmas grupės profesionalus vaizdo klipas dainai „Snakepit”.

2008 metų pabaigoje naujos dainos ir vaizdo klipas buvo išleisti kompaktiniame diske „EP_graph”, kurio pristatymo koncertai vyko ne tik klubuose, bet radijo stoties „Opus3″ tiesioginiame eteryje. Laidos „Stygos” metu IR drauge su svečiais Vyčiu Nivinsku (kontrabosas) ir Tadu Dešuku (smuikas) atliko specialiai tai progai paruoštą programą. IR savo naujai kūrybai pritaikė vieną iš „Creative Commons” autorių teisių taisyklių, leidžiančią neribotą įrašų sklaidą nekomerciniais tikslais. Be to, visi atvykę į EP pristatymo koncertus gavo ją nuo grupės dovanų.

2008 metų gruodyje IR vaizdo klipas debiutavo „MTV Baltics” eteryje ir startavo „Baltic Top 20″ dešimtoje vietoje ir sėkmingai išsilaikė tope 9 savaites! „MTV Baltics” geriausių lietuviškų 2008 metų vaizdo klipų rinkimuose „Snake Pit” užėmė 4 vietą, taip pat 3 savaites buvo MTV Baltic‘s roko čarte.

2009 m. pradžioje IR laimėjo dar dvi A.LT statulėles už 2008 metus – Metų Muzikinis Vaizdas (video dainai “Snake Pit”) ir Metų Rock grupė/atlikėjas (alternative/rock) kategorijose!

2009 m. pabaigoje IR albumo pavidalu išleidžia “gyvai” prieš publika LRT studijoje įrašytą koncertą “Minimalistic Live”, kuris buvo transliuojamas per radiją. Pavadinimas sufleruoja, kad jis buvo įrašytas pasitelkus minimalias priemones. Albume skamba IR dainos, kurios buvo višikai perdarytos stilistiškai, kas parodo kitą niekada nematytą grupės pusę.

IR sudėtis:
Germanas Skoris (vokalas, gitaros)
Josh McClung (būgnai)
Bernardas Prušinskas (bosinė gitara)

Daugiau informacijos: www.tamstaclub.lt
Staliukų rezervacija:
2124498, 869836121, 861156496
[email protected]

DAUGIAU