Premjera. MĖNESIENA, rež. Karolis VILKAS

Premjera. MĖNESIENA, rež. Karolis VILKAS

Mieli žiūrovai,

Kadangi spektaklio „Mėnesiena“ premjera nukeliama į kitų metų vasarą, apgailestaujame, bet 2020 m. gegužės 8 ir 9 d. 20 val. spektakliai „Mėnesiena“ yra atšaukiami.

Maloniai prašome pasirinkti ne bilietų grąžinimą, o jų pratęsimą ir apsilankyti 2021 metais.

Jūsų įsigyti bilietai galios:

2020 m. gegužės 8 d. 20 val. bilietai galios 2021 m. birželio 9 d. 20 val. rodymui;

2020 m. gegužės 9 d. 20 val. bilietai galios 2021 m. birželio 10 d. rodymui.

Spektaklį rodysime VGTU LinkMenų fabrike.

Daugiau informacijos kaip vyks bilietų keitimas ar pinigų grąžinimas – netrukus.

Režisierius — Karolis VILKAS

Dailininkė — Barbora ŠULNIŪTĖ

Kompozitorius — Dominykas DIGIMAS

Šviesos dailininkas — Vilius VILUTIS

Režisieriaus asistentas — Mindaugas JUSČIUS

Vaidina: Kęstutis CICĖNAS, Greta PETROVSKYTĖ, Aistė ZABOTKAITĖ, Artiom RYBAKOV, Lukas MALINAUSKAS, Laurynas JURGELIS, Alvydė PIKTURNAITĖ, Lora KMIELIAUSKAITĖ

Karolis Vilkas yra vienas iš Lietuvos nacionalinio dramos teatro 2019 metais organizuoto Jaunųjų kūrėjų programos konkurso laimėtojų. Oskaro Koršunovo aktorių kursą baigęs menininkas ne tik vaidina, bet ir rašo pjeses bei režisuoja. Žiūrovai jau galėjo pamatyti jo sukurtus spektaklius „Indėniukas Džo“ ir „Vaikystė“. „Mėnesiena“ bus jo trečias režisuotas spektaklis, bet pirmas spektaklis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

„Mėnesiena“ – kinematografiškas spektaklis, nagrinėjantis skyrybų temą. Siužetas plėtojamas per skirtingų žmonių ir šeimų santykių istorijas. „Mėnesienoje“ žiūrovai pamatys vaiką auginančią šeimą, jaunos poros tragediją, paciento ir seselės istoriją bei kitus paveikslus. Visi jie byloja apie iracionalių sprendimų nulemtas baigtis – dažniausiai tragiškas, sąlygotas nesuvaldytų instinktų ir „užtemdyto proto“. Visi tragiški spektaklio įvykiai vyksta būtent šviečiant mėnesienai. Kai protas susijaukia ir ima reikštis žmogaus instinktyvusis pradas, nutinka sunkiai paaiškinami dalykai.

Spektaklyje ypač svarbi vizualinė estetika – istorija vystoma daugiausiai per vaizdus, tekstas naudojamas itin taupiai. Aktorių judesys, kūno kalba taip pat yra labai svarbus spektaklio elementas: kiekvieną sceną siekiama kurti lyg gyvą vyksmo-judesio paveikslą. Premjera vyks didelėje ir erdvioje „LinkMenų Fabriko“ salėje, kur itin didelis dėmesys bus skiriamas scenografijai. Netradicinėje erdvėje vyksiantis pastatymas primins kino pasakojimą, kuriame žiūrovai pamatys mėnesienos nušviestus ribinių emocinių ar psichologinių būsenų metu priimtus sprendimus.

„Mėnesienoje“ vaidina Karolio Vilko bendrakursiai: Kęstutis Cicėnas, Greta Petrovskytė, Artiom Rybakov, Lukas Malinauskas, Laurynas Jurgelis ir kiti kūrėjai: smuikininkė Lora Kmieliauskaitė, aktorės Aistė Zabotkaitė ir Alvydė Pikturnaitė.

DAUGIAU