PREMJERA! “Venarankis iš Spokano

PREMJERA! “Venarankis iš Spokano

Užupio dramos teatras ruošia premjerą – 2016 m. birželio 29 d. 19 val. Teatro saloje (S. Stanevičiaus g. 24, Vilnius) išvysite vieno geriausių Airijos dramaturgų Martino Mcdonako juodojo humoro komediją „Vienarankis iš Spokano“.
M. Mcdonakas dažnai lyginamas su žymiu kino režisieriumi Quentino Tarantino: kūryboje gausu aštrių elementų, beprasmiškos, nužmogintos prievartos, juodojo humoro, keleto skirtingų istorijų susipynimo ir tai tapo dramaturgo vizitine kortele. Kritikų įsitikinimu dramaturgas įtakojamas ir Davido Linčo, Martino Scorsezes, Terencio Maliko kinematografijos šedevrų. Tai – sensacijos teatras, kuris abejoja moralinėmis normomis, meta iššūkį nusistovėjusiam supratimui, ką galima ir ką privaloma rodyti scenoje.
Įkvėptas dramaturgo Haroldo Pinterio, M. Mcdonakas kuria pjesės apie tai, „jog viskas neteisinga šiame pasaulyje”. Vienintelis išsigelbėjimas šiame beprotiškame pasaulyje – ironiškas, nuoširdus, graudus juokas, teatralizuotas žiaurumas ir sugebėjimas ironiją įžvelgti blogiausiose gyvenimo situacijose.
„Vienarankis iš Spokano“ – tikra juodojo humoro bomba, turinti makabrišką siužetą.
Pagrindinis pjesės veikėjas Karmaiklas prarado gyvenimo džiaugsmą, kai po traukinio avarijos prieš 27 metus jam buvo amputuota ranka. Šiurpus dramaturgo McDonako pasakojimas prasideda vargingame viešbučio kambarėlyje, kurį nuomoja Karmaiklas ir bendrauja su narkotikų prekeiviais – simpatišku juodaodžiu Tobiu ir baltaode Merlina.
Karmaiklas siūlo 500 dolerių premiją tam, kuris ras jam ranką. Už pasiūlytus pinigus Tobis ir Merlina bando apgauti Karmaiklą, atnešdami jam iš muziejaus pavogtą ranką. Tačiau Karmaiklas ne iš tų, kuriuos galima pykdyti. Jis – nesukalbamas, užsispyręs, iškrypęs, nenuspėjamas, gąsdinantis.
Ar išdrįsite Karmaiklui prastumti savo ranką?
Premjera: 2016m. birželio 29 d. 19 val. Teatro saloje (S.Stanevičiaus g. 24, Vilnius)

Bilietus rezervuokite:
tel. +370 614 43997
el. paštu [email protected]

Režisierė: Rita Urbonavičiūtė
Aktoriai: Linas Barauskas, Saulius Čėpla, Laura Jakštytė, Povilas Liubinas.
Bilietai prekyboje jau netrukus.
Mus galite aplankyti: http://www.uzupioteatras.lt/
Mūsų veidaknygė: https://www.facebook.com/U%C5%BEupio-teatras-154678891248735/

DAUGIAU