„Priklausomybė laisvei“

„Priklausomybė laisvei“

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune

Trečiąjį kūrybinio bendradarbiavimo dešimtmetį pradėsianti menininkų grupė „Archyvas“ pristato parodą „Priklausomybė laisvei“. Joje devyni „Archyvo“ grupės dalyviai kviečia pažvelgti į surastas bendros temos išraiškos formas.

Grafikė Giedrė Gučaitė (1948–2014) grįžta į senelio dailininko A. Žmuidzinavičiaus namus su savo anksčiau neeksponuotais grafikos darbais. Šiuo sugrįžimu rūpinasi grafikės sūnus Rimas Okulič-Kazarinas, pristatantis ir savo kūrybinius bandymus skulptūros srityje.

Keramikai Dormantė Penkinski ir Jurgis Penkinski pristato kūrinius: „Laiko spragos… daiktai“ bei „Akistata“. Jie svarsto, kas yra būti laiko spragose – jausti aplinką, daiktus, reiškinius visais savo pojūčiais, švęsti akimirką, nes ji nesugrąžinama, jausti laisvę būti nepakartojamam.

Angelų kūrėjas Liudvikas Ivaškevičius savo po pasaulį pasklidusių angelų galeriją papildo „Harmonijos angelu“ ir ironizuoja save „Autoportretu“.

Fotografas Giedrius Liagas pristato naują fotografijų ciklą, nusėtą daugiareikšmių ženklų.

Žolynų grafikė Laima Dzigaitė gyvena „Ateinančio pavasario nuojautomis“. Kūriniu „Duburys“ tarsi klausia: kas tai? gal tai kosmoso dulkės, iškritusios iš Dievo kūrėjo rankos? ar menininko minčių sūkurys įkvėpimo valandą?..

Jauna kompozitorė Gailė Griciūte prisistato garso ir šviesos instaliaciją „Be vietos“. Šio kūrinio garsinė kompozicija sukurta naudojant tapytojo Dovydo Alčauskio tapymo procese įrašytus garsus. Šios šviesos instaliacijos inžinierius – Mantas Mikutavičius.

Meninių instaliacijų kūrėjas Juozas Rimkus savo kūriniu „Paniabudė (žemės taukai)“ provokuoja žiūrovą pamąstyti apie šiapus esantį ir anapusinį pasaulius, civilizacijų, kultūrų, religijų susikirtimus ir sąlyčius.

Paroda veiks: 2017 02 03–2017 03 05

DAUGIAU