Projektas „Aspirinas“

Projektas „Aspirinas“

Spalio 24 d. prasidės Kauno technologijos universiteto (KTU) inicijuotas projektas „Aspirinas”. Šio projekto esmė – nemokamai dalinamos „informacinės piliulės” moksleiviams ir jų tėvams, kuriuos kamuoja klausimas – kaip produktyviai mokytis ir mokyti, kad pasiekti teigiamų rezultatų be kančios.
Psichologas Tomas Lagūnavičius teigia, kad seminare „Kaip mokytis ir jausti malonumą”, bus atskleista metodika, kuri palengvins moksleivių ir jų tėvų triūsą mokymosi procese.
„Tėvai pyksta ant vaikų, kad jie tingi mokytis. Bėda – ne tingėjime, o vaiko nežinojime, kaip tinkamai jam tai padaryti. Po keleto nesėkmingų bandymų vaikas nuleidžia rankas. Taigi tėvai neturėtų versti vaiką sėdėti prie knygų, o išmokyti jį lengvai įsisavinti informaciją – mokytis savo noru”, – teigia psichologas Tomas Lagūnavičius.
Nemokamas renginys, kuris vyks dvi dienas – orientuotas į dvi grupes: moksleivius ir jų tėvus.

Pirmoji diena (spalio 24 d.), skirta 8-12 klasių moksleiviams, bet laukiami ir žingeidūs jaunesni moksleiviai. Jos metu, visi suinteresuoti kokybišku ir sklandžiu mokymosi procesu, kviečiami į „Romuvos” kino teatrą, kuriame lauks ne tik minėtas praktinis seminaras, bet ir švedų režisieriaus Babako Nanafi filmas „Sebė”. Tai – Berlyno tarptautinio kino festivalio jaunimui skirtoje programoje „Generation” geriausiu debiutu pripažinta drama, kurioje pasakojama apie nelengvą paauglystę, kurioje esminį lūžį padaro kūryba ir sugebėjimas neigiamą energiją paversti kuriančia.

Antroji projekto „Aspirinas” diena (spalio 26 d.), skirta moksleivių tėvams. Psichologas Tomas Lagūnavičius, moksleivių tėvams skirtame seminare „Kaip išmokyti vaiką mokytis”, aiškins, kaip suprasti savo vaikus ir paskatinti juos mokytis. Anot psichologo, neužtenka vaikui tik liepti aklai „kalti” informaciją, bet reikia pamokyti kaip tai daryti tinkamai – be įtampos ar prievartos. Po seminaro su moksleivių tėvais, projekto organizatoriai tėvelius pakvies į kino seansą, kuriame bus rodomas filmas „Kovotoja”.
Danų režisierės filme, pagrindinės herojės Aišos tėvai tikisi, kad ji gerai mokysis ir studijuos universitete mediciną, tačiau mergina atranda Kung Fu…
Projekto „Aspirinas” renginiuose po seminarų ir filmų peržiūrų bus galima asmeniškai padiskutuoti ar pasikonsultuoti rūpimais klausimais su psichologu bei KTU priėmimo skyriaus darbuotojais.
Moksleiviams nemokamas aspirinas bus dalinamas spalio 24 d. nuo 12.30 val., tėvams – spalio 26 d. nuo 12.00 val.
Moksleivių klasėms reikalinga išankstinė registracija el. paštu [email protected]
Registruojantis reikia nurodyti mokyklą, klasę, mokinių skaičių, lydinčio mokytojo vardą, pavardę.
Visa papildoma informacija el. paštu: [email protected]
Pavieniams asmenims registracija – nebūtina.

DAUGIAU