“PROTINGOS” vaikiškos rankos

“PROTINGOS” vaikiškos rankos

Šis seminaras skirtas vaikų ugdymo specialistams, tėvams, auginantiems ar dirbantiems su vaikučiais nuo 0 iki 9 metų.

Seminaro temos:

  • vaikų smulkiosios motorikos vystymosi ypatumai;
  • smulkiąją motoriką lavinantys žaidimai;
  • pirštukų jogos pratimai;
  • smulkiosios motorikos lavinimo metodai ir priemonės (audiniai, plastelinas, putplastis, kreidelės, smėlis, siūlai, vielos, makaronai, dažai, popierius).

Pagal I. Kantą, ranka – tai “išėjusios” į išorę žmogaus smegenys. Kaip taip gali būti? Pagal rankos smulkiosios motorikos išsivystymą sprendžiamas vaiko pasiruošimas mokyklai. Kaip įprasta, vaikai su gerai išsivysčiusia smulkiąją motorika moka logiškai mąstyti, samprotauti, turi gerus atminties, mąstymo, dėmesio, kalbos rodiklius. Taip įvyksta dėl to, kad žmogaus smegenyse centrai, atsakingi už kalbą ir pirštų judėjimą, yra arti vienas kito, Todėl stimuliuojant smulkiąją motoriką, aktyvuojasi zonos, atsakingos už kalbą, tuo pačiu vystosi vaiko gebėjimas kalbėti.

Smulkioji motorika susijusi ne tik su kalba, bet ir su koordinacija erdvėje, vaizdo, regos ir judėjimo atmintimi. Lavinant smulkiąją motoriką, ranka tampa lankstesnė, mažėja judesių susikaustymas, atsiranda suderinti, koordinuoti abiejų rankų judesiai. Tai padeda formuotis savarankiškiems pasirūpinimo savimi įgūdžiais. Visi šie įgūdžiai apsaugo vaiką nuo papildomų sunkumų mokymosi procese, padeda formuoti gebėjimą rašyti, mažina psichologinę įtampą ir nepasitikėjimą savimi.

Seminaro metu vyks praktiniai užsiėmimai – žaisime, mokysimės pratimų, išbandysime daug kūrybinės, produktyvios veiklos metodų.

Seminarą ves psichologė, pasakų dirbtuvės “Permainų vėjas” įkūrėja ir autorė Viktorija Grigorjeva.

Seminaro laikas ir vieta : Lapkričio 13 d. 10. 30 – 13. 30 val.. I. Šimulionio g. 5, Vilnius

Seminaro kaina – 25 Eur.

Būtina išankstinė registracija, sumokant 10 Eur avansą. Dalyvių skaičius ribotas.

Registruotis galima: el.p. [email protected], tel. +370 622 68 184.

DAUGIAU