PSICHOSOMATIKA. APIE KĄ KALBA LIGA, SIMPTOMAI.

PSICHOSOMATIKA. APIE KĄ KALBA LIGA, SIMPTOMAI.

Dažnai savo išraiška, simptomais liga „kalba” apie tai, kas svarbu asmeniui ir turi stiprų ryšį su asmens vidiniais – psichiniais procesais ir dvasiniais išgyvenimais. Sisteminė fenomenologinė psichoterapija atskleidžia tai, kad tiek psichinius-psichologinius, tiek fizinius-biocheminius organizmo sutrikimus, ligas įtakoja ne vien asmeniniai, bet ir visos sistemos (šeimos, giminės) vidiniai potyriai, kurie sistemoje turi būti išbaigti. Būtent šie procesai nesąmoningai palaiko asmens buvimą ligoje ar net pačių simptomų poreikį.

Sisteminė simptominė, sisteminė šeimos konsteliacija – tai diagnostinis-terapinis, įprastines klinikinio mąstymo ribas peržengiantis metodas, leidžiantis greitai ir efektyviai pažinti ligos, simptomų reikšmę asmens, šeimos vidiniam pasauliui ir suteikti pagalbą kūnui ir sielai iš ligos persiorientuoti į sveikimą. Tam, kad ligos ir simptomų „misija” taptų nebereikalinga ir jiems nereikėtų „sugrįžti” tuo pačiu ar kitu būdu.

Tiek gydymas, tiek slauga skiriasi priklausomai nuo to ar asmens vidinis pasaulis orientuotas į ligą, savęs praradimą, ar į sveikatą ir gyvenimą. Sisteminės konsteliacijos metodas pateikia naują požiūrį į psichosomatiką ir išplečia gydymo bei pagalbos galimybes. Naujas specialisto asmeninis santykis su pacientu ir jo liga dažnai jau pats savaime padeda judėti sveikatos link ir padėti pacientui geriau priimti gydymą.

Sisteminis pažinimas bei simptominės, šeimos konsteliacijos efektyviai naudojamos ir kaip pažinimo, diagnostinės, ir kaip pagalbos priemonės, derinant jas su kitomis konsultavimo ir terapijos priemonėmis.

Seminaro praktinėje dalyje bus galima padirbėti su Jūsų ir Jūsų pacientų situacijomis.

 

VEDANTIEJI:

Nikolaj Lobanov – sisteminių simptominių konsteliacijų specialistas, gydytojas-manualinis terapeutas.

Kazimieras D. Daugėla – sisteminės fenomenologinės psichoterapijos terapeutas-mokytojas.
Seminaro trukmė: (8 ak.val.)

 

SEMINARAS VYKS :

VILNIUJE, 2013 m. gegužės 14 d. (antrad.), 9 – 17 val. (adresas bus tikslinamas užsiregistravus)

KAUNE, 2013 m. gegužės 17 d. (penktad.), 9 – 17 val. (adresas bus tikslinamas užsiregistravus)

Seminaro kaina – 100 Lt (studentams – 70 Lt). Išduodami pažymėjimai.

Reikalinga išankstinė registracija: [email protected]
informacija tel.: 8 620 91691, 8 637 74700,

 

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2013 gegužės 14 09:00 2013 gegužės 17 09:00