Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertai

Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertai

Vilniaus rotušė birželio – rugpjūčio sekmadieniais nuo 18 val. kviečia vilniečius ir miesto svečius į nemokamus pučiamųjų instrumentų orkestrų ir bigbendų koncertus Rotušės aikštėje.

Šiame projekte sutiko dalyvauti Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas”, Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos orkestras, Rūdiškių „Brass Band”, Lietuvos kariuomenės orkestras, Vilniaus vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras ir kt. Koncertų programose skambės klasikinė, lengvoji, tradicinio – klasikinio džiazo muzika, orkestrų atliekami maršai su „defile” ir kordebaleto pasirodymais, todėl šis repertuaras tiks ir patiks įvairaus amžiaus klausytojams.

Jau XVI – XVII a. Rotušės aikštė buvo viešų renginių vieta – čia vyko keliaujančių cirkų trupių pasirodymai, teatralizuoti vaidinimai. Magistrato žinioje buvo miesto muzikantų orkestras, per įvairias iškilmes ir kitomis progomis grodavęs Rotušės bokšto balkone. XIX – XX a. prasidėjo pučiamųjų orkestrų („Brass Band”) judėjimas – Sereikiškių parke ir Rotušės aikštėje koncertuodavo Lietuvoje ir Vilniuje susikūrę pučiamųjų instrumentų orkestrai.

Daugiau informacijos: www.vilniausrotuse.lt

 

DAUGIAU