Pusmaratonis „Alytaus tiltai 2016“

Pusmaratonis „Alytaus tiltai 2016“

Rugpjūčio 28-ąją Pietų Lietuvos bėgimo klubas „Dzūkija“ rengia pusmaratonį „Alytaus tiltai“ (21 km 98 m), norėdamas visus pakviesti ne tik sportuoti, tačiau ir susipažinti su Alytaus tiltais.
Trasa prasidės nuo 1892 m. pastatyto, prieš 101-erius metus (1915 m.) pirmą kartą atstatyto Kaniūkų tilto. Jo santvarų konstrukcijos buvo pagamintos Sankt-Peterburge, Putilovo gamykloje ir į Alytų atplukdytos Nemuno upe. Antrasis trasoje – Lietuvoje ir Baltijos šalyse šiuo metu aukščiausias (38,1 m) pėsčiųjų ir dviračių – Baltosios rožės – tiltas, kurio konstrukcijoms užkelti ant taurų 2015 m. prireikė pasaulyje bene galingiausiu kranus turinčios kompanijos „Mammoet“ pagalbos. 1899 m. šioje vietoje stovėjo mūro ir geležies karinis geležinkelio tiltas, kuris buvo pritaikytas važiuoti ne tik traukiniams, bet ir vežimams. 1915 m. jį susprogdinus buvo atstatytas 35 m aukščio laikinas karinis medinis tiltas.
Trečiasis trečiąkart rengiamo pusmaratonio „Alytaus tiltai“ trasos tiltas – Antano Juozapavičiaus. Pirmam už Lietuvos Nepriklausomybę žuvusiam karininkui skirtąjį tiltą sukūrė profesorius Anatolijus Rozembliumas, projektavęs Kauno sporto halės, karininkų Ramovės, „Limos“ fabriko ir kitus pastatus. A. Juozapavičiaus tiltas, atidarytas 1937-aisiais, tuo metu buvo moderniausias Baltijos valstybėse.
Ketvirtasis ir paskutinis „Alytaus tiltų“ pusmaratonio distancijoje – Lietuvos Tūkstantmečio vardo tiltas.  Alytaus šiaurinio apvažiavimo tiltas – ilgiausiai statytas, pradėtas projektuoti 1985 m., imtas statyti 2008 m. ir atidarytas 2011 m.
Alytaus pusmaratonis šiemet drauge su tūkstančiu bėgimo dalyvių ir žiūrovų kviečia turiningai, sveikai ir originaliai įprasminti vasaros pabaigą bei įveikti kone pačią vaizdingiausią, istoriškai įdomiausią klasikinės distancijos trasą Lietuvoje.
Registracija į pusmaratonį „Alytaus tiltai“ – čia: www.alytauspusmaratonis.lt/registracija
Dalyvauti kviečiame 3, 10 km ir klasikinėje 21 km 98 m distancijose!
Daugiau informacijos – www.alytauspusmaratonis.lt

DAUGIAU