Raimondos Sereikaitės paroda „Vakar sapnavau ateitį“

Raimondos Sereikaitės paroda „Vakar sapnavau ateitį“

Raimondos Sereikaitės paroda „Vakar sapnavau ateitį”

Vasario 8 dieną 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Raimondos Sereikaitės paroda vakar sapnavau ateitį.
Raimonda Sereikaitė (g. 1989, Panevėžyje) Vilniaus dailės akademijoje baigė skulptūros bakalauro ir magistrantūros studijas. Savo meninę veiklą dažniausiai ji realizuoja tūriniuose objektuose, nors menininkės kūrybiniame lauke galima atpažinti ir instaliacinio meno padarinių.
R. Sereikaitė kūryboje dėmesį koncentruoja į tris svarbiausius aspektus: spalvą, formą, dydį/tūrį, o idėjų semiasi iš urbanistinės architektūros, ją fragmentuodama ir (de)konstruodama. Dažniausiai kūrėja renkasi žaidimo, per(si)renginėjimo-travesti modelį. Savo kūriniais neretai perfrazuoja istorinių meno judėjimų strategijas ir stilius (pvz. baroko, modernizmo, poparto), tokiu būdu teigdama fluidiškumą, manipuliacijų objektu/skulptūra gausą.
Personalinėje parodoje vakar sapnavau ateitį menininkė pristatys šiek tiek kitokius kūrinius nei įprastai – tai lyg instinktyvus poreikis išsivaduoti iš praeities šešėlių. Pabudusi iš sapno, ji kvies spontaniškai pažvelgti į esatį: tokią, kokia galėtų būti, jei dažniau svajotume ir dalykus sukeistume vietomis.
Parodoje vyraujanti švari, nuo pridėtinių reikšmių „apvalyta” estetika primena tobulybės ieškojimą ir būdą kurti naujas – savas – taisykles. Ji skelbia viltį ir drąsą sapnuoti idealesnį rytojų. Spalvos ir formos pagalba autorė išreiškia pozityvias ateities vizijas, kurias įprasmina vienas kitą papildančiuose meniniuose objektuose. Atsidurti tarp realybės ir fantazijų bei kitaip, neįprastai patirti kasdienybę – tai menininkės metamas iššūkis žiūrovui. Ar išdrįsi priimti?
vakar sapnavau ateitį – jau ketvirtoji autorinė R. Sereikaitės paroda. Aktyvią meninę veiklą atspindi ir eilė grupinių parodų Lietuvoje ir užsienio valstybėse: Gruzijoje, Ispanijoje, Italijoje, Nyderlanduose bei Prancūzijoje. Menininkė yra pelniusi Tautos fondo (JAV) paskirtą Elenos Urbaitytės stipendiją.
Paroda Dailės galerijoje veiks iki kovo 5 dienos.

 

DAUGIAU