“RAUDONKEPURAITĖ”, rež. Julius Dautartas

“RAUDONKEPURAITĖ”, rež. Julius Dautartas

“RAUDONKEPURAITĖ”

Režisierius – Julius Dautartas
Scenografas – Kęstutis Vaičiulis
Kompozitorius – Darius Razgūnas
Šviesų dailininkas Marius Ajauskas
Vaidina:
Raudonkepuraitė – Dovilė Puskepalytė/Aliona Kuriakina
Senelė, mama – Rita Zutkienė
Vilkas – Saugirdas Stakelė
Lapė – Jolanta Miciūnaitė
Vabalas – Elona Karoblytė, Sandra Juzėnienė
Geras oras – Martynas Klementjevas

Situacijų komedija – bene taikliausias šio žaismingo spektaklio apibūdinimas. Juliaus Dautarto režisuotame spektaklyje pagal Šarlio Pero pasaką „Raudonkepuraitė“ beveik nėra nė vieno sakinio iš šios klasikinės pasakos. Šio spektaklio žaidimo taisykles geriausiai išdėsto personažas, kurį sunku įvardinti vienu žodžiu. Jis sako: „kuo norėsiu, tuo ir būsiu“. Taip atsirado naujų personažų, kurių klasikinėje pasakoje nėra.
Lapė, ištekėjusi už Vilko, tampa ponia Vilkolape. Kitas spektaklio personažas Vabalas savikritiškai save vadina smirdaliumi. Jis ir policininkas ir paštininkas, dosniai žarstantis primityvokus, bet pakankamai tikslius įvairių situacijų komentarus. Na, o Raudonkepuraitė, slepianti garbanas po balta kepure – šiuolaikiška paauglė, purkštaujanti, anot jos, apie senamadišką auklėjimą, todėl net naiviai flirtuojanti su pačiu vilku.
Spektaklyje subtiliai keliama iširusios šeimos problema. Kartais net gali pajusti užuominą, kad Vilkas gal yra Raudonkepuraitės tėvas, palikęs šeimą ir išėjęs pas Lapę.
Šio spektaklio Vilkas visai nesikėsina į Raudonkepuraitės gyvybę, jam labiau rūpi kumpis jos kraitelėje. O kai ateina laikas ėsti Senelę ir Raudnkepuraitę, jis jas suryja, bet kitaip – surytos kruta ne Vilko pilve, bet aukščiau – kairėje krūtinės pusėje. Čia ir medžiotojų neprireiks, nes tai, kas ĮSTRINGA ŠIRDYJE, NE JŲ GALIOJE IŠLAISVINTI…
Spektaklį privalu pažiūrėti visiems. Ir vaikams ir suaugusiems.

Trukmė 1.15 val.
Bilieto kaina 3 Eur

DAUGIAU