REGATA „TALL SHIPS‘ RACES 2013“

REGATA „TALL SHIPS‘ RACES 2013“

Po dešimties metų pertraukos burlaivių varžybos „Tall Ships‘ Races“ grįžta į Rygą. Miesto gyventojai ir svečiai pamatys didingą reginį, kai Ryga suburs nesuskaičiuojamą įspūdingų burlaivių kiekį.
Ryga buvo įkurta prieš 800 m. dėka patogios geografinės padėties prisišvartuoti burlaiviams. Taip į miestą buvo atgabenami egzotiški prieskoniai, aukštos kokybės tekstilė, metalas, savo ruožtu iš Rygos uosto į kitus Europos ir pasaulio uostus būdavo gabenami grūdai, kailiniai, vaškas ir kitos prekės. Uosto ir burių vaizdai amžiams įsirėžė į miesto panoramą – prieplaukos palei Dauguvos upę siekia miesto gilumas ir niekada neatitrūksta nuo prekybinio šurmulio. Barai ir prekyvietės pritraukė energingą jūrininkų ir pirklių minią, kuri užtvindė miestą padarydama Rygą gyvu ir įdomiu uostamiesčiu.
Buriavimo varžybos sieks sugrąžinti senų laikų dvasią į Rygą – „The Tall Ships‘ Races“ buvo įkurtos dar 1956 m., kai buriavimo entuziastai nutarė, kad burlaiviai nebegrįžtamai užleido vietą moderniems laivams, todėl subūrę seniausius pasaulio burlaivius, entuziastai suorganizavo regatą distancija Portugalija-Anglija. Nuo tada šis buriavimo renginys aplankė nemažai Europos ir pasaulio uostų siekdamas įgyvendinti vieną pagrindinių tikslų – mokyti ir treniruoti jaunus žmones buriuoti. Dėl to varžybose galioja taisyklė, kad pusė kiekvienos įgulos narių turi būti 15-25 metų amžiaus.
Rygos gyventojai ir svečiai turės keturias dienas pamatyti laivams, aplankyti juos, pakalbėti su įgulos nariais ir pasimėgauti didingu burlaivių paradu.
„The Tall Ships‘ Races 2013“ prasidės Arhuse, Danijoje ir čia užsibus nuo liepos 4 d. iki liepos 7 d. Po to flotilė lenktyniaus iki Helsinkio uosto Suomijoje, kurį pasieks liepos 17 d.Rygoje burinių laivų lenktynės vyks liepos 25-28 dienomis. Šeštadienį ir sekmadienį laivai bus prieinami publikai. Renginį pabaigs burlaivių paradas sekmadienį (liepos 28 d.). Tą pačią dieną flotilė lenktyniaus iki Ščecino Lenkijoje.

DAUGIAU