Renesansas Ispanijoje ir Portugalijoje

Renesansas Ispanijoje ir Portugalijoje

Ar kada susimąstėte, kokie gilūs kultūros klodai slypi Muzikos instrumentų Karaliumi tituluojamų vargonų milžiniškame repertuare? Ar žinojote, kad seniausi rašytiniai vargonų muzikos rankraščiai siekia Bocaccio „Dekamerono” laikus? Ar norėtumėte išgirsti, kokia muzika skambėjo Žalgirio mūšio ar Prancūzų revoliucijos laikais?

Koncertų ciklas „Septyni vargonų muzikos šimtmečiai” kviečia į neužmirštamą kelionę laiku – pakeliauti po Dantės, Šekspyro, Kolumbo, Galilėjaus, Liuterio ar Napoleono bei kitų istorinių asmenybių ir įvykių pasaulį, kuriame klestėjo egzotiška ir paslaptinga vargonų muzikas. Projektas, pradėtas 2011 metais ir vykdomas iki 2013 metų vasaros, 2012 metais kviečia į 10 unikalių koncertų-demonstracijų.

Renginių metu klausytojai susipažins su Nyderlandų, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Portugalijos, Anglijos ir Italijos Renesanso ir Baroko vargonų menu. Tų laikų muziką demonstruos ir apie didžiuosius pasaulio įvykius bei kūrėjus papasakos vargonininkas Vidas Pinkevičius.

Kadangi šių laikų koncertinis vargonų repertuaras yra tik viso vargonų muzikos lobyno ledkalnio viršūnė, šiandienos klausytojai nusipelno iš arti susipažinti su visomis pagrindinėmis muzikinėmis epochomis ir įvairių šalių vargonų mokyklomis.

Koncertų metu bus kalbama apie muziką ir kompozitorius, vargonų meistrus ir instrumentus, kultūrinius, istorinius ir politinius įvykius, kurių fone gimė ir klestėjo ši didingas vargonų menas, o viską karūnuos specialiai parinkti ir laiko patikrinti geriausi konkrečios epochos ir šalies vargonų muzikos kūriniai.

Vargonininkas Vidas Pinkevičius baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur įgijo bakalauro ir magistro diplomus, o 2001-2003 m. – Rytų Mičigano universitete (JAV), kur įgijo Humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kur įgijo Muzikos menų daktaro laipsnį. V.Pinkevičius šiuo metu dėsto Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje, yra aktyvus vargonų ir improvizacijos meno propaguotojas, Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas ir Vilniaus universiteto vargonininkas.

DAUGIAU