„Richard Strauss gala koncertas“

„Richard Strauss gala koncertas“

Programa: Richard Strauss

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas

Solistės: Viktorija Miškūnaitė (sopranas), Gunta Gelgotė (sopranas, Latvija–Lietuva), Anastasia Lebedyantseva (mecosopranas, Latvija)

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras klaipėdiečius pamalonins galingu „Richardo Strausso gala koncertu“. Prie dirigento pulto stovės kolektyvo meno vadovas ir vyr. dirigentas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Modestas Pitrėnas.

Richardas Straussas buvo ne tik talentingas austrų kompozitorius, bet ir dirigentas, subtilaus kritinio proto asmenybė, padariusi didelį poveikį savo epochos muzikos menui ir atlikimo kultūrai. Pagrindinis jo dėmesio objektas buvo milžiniškas orkestras. Kompozitorius puikiai išmanė ir naudojosi simfoninio kolektyvo galimybėmis. Jis sukūrė daugiau kaip 20 stambių orkestrinių veikalų, tarp kurių – simfoninė poema „Štai taip Zaratustra kalbėjo“. Šio kūrinio muzikinės interpretacijos objektu tapo filosofinis Friedricho Nietzsche’s veikalas.

Kita programoje skambėsianti kompozicija – tai didžiųjų pasaulio sopranų pamėgtas vokalinis ciklas „Keturios paskutinės dainos“. Jis yra tarytum ilgametės R. Strausso kūrybos apibendrinimas, dar vienas ir jau paskutinis instrumentuotės meistro triumfas. Jo vokalinę partiją atliks dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureatė Viktorija Miškūnaitė (sopranas).

Muzikos šventę apibendrins bene žymiausios R. Strausso operos „Rožės kavalierius“ fragmentų koncertinis atlikimas. Po skandalą sukėlusių vienaveiksmių operų „Salomė“ ir „Elektra“ R. Straussas pasuko „stiliaus skaidrinimo“ link, todėl operoje „Rožės kavalierius“ tarsi juntamas „dieviškojo Mozarto“ šešėlis. Vis dėlto greta grakštaus lyrizmo ir melancholiško mąslumo išlieka R. Straussui taip būdingi netikėti siužeto vingiai, šiurkštoko humoro apraiškos. Su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru koncertuos solistės Viktorija Miškūnaitė, Gunta Gelgotė ir Anastasia Lebedyantseva.

DAUGIAU