Rimaldo Vikšraičio fotografijų paroda

Rimaldo Vikšraičio fotografijų paroda

Birželio 3 d., pirmadienį, 17.30 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos galerijoje 13L (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda) atidaroma fotomenininko Rimaldo Vikšraičio personalinė paroda „Kitapus”. Atidaryme dalyvaus autorius ir parodos kuratorė, menotyrininkė Danguolė Ruškienė. Paroda veiks iki birželio 28 d.

Rimaldas Vikšraitis nuo 1985 m. yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 1997 m. jam buvo suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) garbės vardas. Autorius yra pelnęs Grand Prix ir kt. svarbius apdovanojimus bei įvertinimus. Svarbiausi fotomenininko sukurti fotografijų ciklai: „Skerstuvės” (1982-1986), „Aktas – negyvenamoje sodyboje” (1991), „Pavargusio kaimo grimasos” (1998-), „Vienkiemio godos” (2002-) ir kt. R. Vikšraitis rengia personalines parodas ir dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje bei užsienyje nuo 1983 m.

R. Vikšraitis visą gyvenimą gyvena periferijoje, todėl natūralu, kad tenykštės problemos jam asmeniškai yra labai svarbios. Šalia jo gyvenančių žmonių gyvenimo būdas, jų patiriami sunkumai inspiravo jį kūrybiniams sprendimams, kurių išdava – fotografijų ciklai „Pavargusio kaimo grimasos”, „Vienkiemio godos” ir kt. Būtent pastarieji autoriaus darbai sulaukė didžiausio Lietuvos ir užsienio meno profesionalų dėmesio. Tai, kad 2009 m. Europos fotografijos festivalyje „Rencontres d’Arles” (Prancūzija) nuotraukos iš šių serijų pelnė autoriui „Metų atradimo” nominaciją, neabejotinai liudija aukštą R. Vikšraičio kūrybos vertinimą ir aktualumą nūdienos meno kontekste. Tarptautinis pripažinimas lėmė, kad pastaraisiais metais dažniausiai užsienio šalyse pristatoma būtent R. Vikšraičio fotografija. Jo parodos surengtos Londone, Pekine, Poznanėje, Glazge, Vienoje, Hagoje, Madride, Velse ir kt. Lietuvių fotomenininko kūriniai jau papildė ne vieno muziejaus, galerijos ir privataus kolekcionieriaus kolekcijas. Klaipėdoje atidaromoje parodoje bus eksponuojami kūriniai iš šių fotografijos serijų.

Parodą Klaipėdoje organizuoja VšĮ „Meno menė”.

Galerijos 13L darbo laikas:
I-V 10.00 – 19.00
VI 10.00- 17.00

DAUGIAU