Rimanto Skuodžio (1951-2015) kūrybos paroda

Rimanto Skuodžio (1951-2015) kūrybos paroda

Panevėžyje – išskirtinė menininko Rimanto Skuodžio paroda

Balandžio 29 dieną 17 valandą Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma menininko Rimanto Skuodžio (1951-2015) kūrybos darbų paroda. Čia pristatomi darbai, sukurti per keliolika metų: nuo tradicinių skulptūrų iki ekspresyviosios tapybos.

Galerijos lankytojai turės galimybę susipažinti su paskutinėmis dailininko darbų kolekcijomis -keramika ir tapyba. Visuose menininko darbuose tikrovė yra kitokia – abstrakti, jausminga, pasakiška. Kaip sakė pats dailininkas: „Meninė idėja yra šalia. Ji sintezuoja visus galimus loginius sprendimo būdus į Jausminį arba Dvasinį pasaulį arba, tiksliau, į Meninę idėją”.

Parodoje eksponuojmi R. Skuodžio kūrybinio gyvenimo fragmentai – menininko gerbėjai turės unikalią progą panagrinėti dailininko eskizavimo procesą, paskaityti jo sudėtingas minčių dėliones ir paklausyti Rimanto Skuodžio samprotavimų 1995 m. dokumentiniame filme “Gyvenimas šalia krosnies”.

Rimantas Skuodis – svarbus savo kartos dailininkas. Baigė mokslus tuometėje Juozo Balčikonio vidurinėje mokykloje ir Vilniaus dailės akademijoje. Dailiosios keramikos studijas su aukščiausiu įvertinimu baigė 1975-aisiais, vienas pirmųjų Lietuvoje sumontavęs diplominį darbą visuomeniniame interjere. Metus padirbėjęs katedroje, pasirinko laisvo menininko statusą. Nuo 1973 m. dalyvavo parodose ir simpoziumuose Estijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Olandijoje. Dailininko kūrinių yra įsigiję Lietuvos muziejai.

R. Skuodis buvo vienas iš plačiai pagarsėjusio Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo organizatorių, pats juose dalyvavo šešis kartus. Šis renginys garsus ir reikšmingas tarp viso pasaulio keramikų.

1989 m. organizavo pirmą tarptautinį keramikos simpoziumą tuometiniame Stiklo fabrike ir jam vadovavo. Nuo 2001 m. buvo Tarptautinio keramikos skulptūros simpoziumo Panevėžio rajone, Paįstryje, kuratorius ir vienas iš organizatorių. Vėliau kuravo juodosios keramikos simpoziumą Molėtuose. Gimtajame mieste R. Skuodis buvo žinomas kaip aktyvus pilietinės bendruomenės narys, dalyvavo tuometinėje profesionalių dailininkų veikloje, su bendraminčiais kūrė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio miesto organizaciją, spaudoje pasisakydavo aktualiais politinio ir visuomeninio gyvenimo klausimais.

Pasak parodos iniciatorės ir kuratorės, menininko dukros Mingailės Skuodytės, sunkiausias uždavinys buvo iš visos turimos tėčio meno kolekcijos išrinkti 16 eksponatų, pristatančių bei įamžinančių paskutinius R.Skuodžio kūrybos metus. ,,Nuoširdžiai tikiuosi, kad kiekvienas, apsilankęs šioje parodoje, atras sau kažką artimo ir savo, nes meno kūrinių spektras – labai įvairialypis, supažindinantis su skirtingomis ir jausmingomis mano tėčio kūrybinėmis kryptimis”, – sakė M. Skuodytė.

Panevėžio miesto dailės galerijos lankytojai ekspoziciją galės apžiūrėti iki gegužės 14 dienos.

 

DAUGIAU