Rimo Čiurlionio paroda  „For The Gnostic And Agnostic”

Rimo Čiurlionio paroda „For The Gnostic And Agnostic”

Liepos mėn. 5 d. 19 val. „Ramybės” galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma JAV gyvenančio menininko Rimo Čiurlionio tapybos paroda „For the Gnostic and Agnostic”. Paroda skirta paminėti JAV Nepriklausomybės dieną ir istorinio Dariaus ir Girėno skrydžio 80-metį.
Rėmėjai – JAV Ambasada Vilniuje ir Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas

Rimas Čiurlionis – dailininkas, tapytojas, šiuo metu vienas garsiausių ir žinomiausių lietuvių menininkų Amerikoje tęsia tradiciją laikas nuo laiko atvežti savo kūrybą į gimtąją šalį.
R. Čiurlionis savo darbų nėra priskyręs kažkokiam konkrečiam stiliui, bet meno kritikai akcentuoja abstrakčiai simbolinę pakraipą. Kaip sako pats dailininkas, paveikslai gimsta sunkiai ir lėtai. Paveikslų daugiasluoksniai niuansai – tai ilgų meditacijų rezultatas. Savo darbuose jis išreiškia tarpusavio sąveiką spalvos, tono, linijos, formos, o ypač tekstūros ir paviršiaus – jų švelnumą ir šiurkštumą, įdubas ir iškilimus. Tapyba ant lygaus paviršiaus įgauna skulptūros kokybę. Ji tampa kaip muzikos akordas, garsas galintis sukelti arba pažadinti mumyse emocijas, nuotaiką, atmintį.

Rimas Čiurlionis gimė ir studijavo meną Kaune. Ilgą laiką dirbo Pažaislio vienuolyne freskų restauravime. Taip pat intensyviai dirbo kūrybinį darbą. Jau virš dvidešimt metu dailininkas su šeima gyvena ir kuria Čikagoje ir aktyviai dalyvauja parodiniame gyvenime JAV ir Lietuvoje. Buvo pakviestas į kūrybines stovyklas Schwalenberg Vokietijoje ir Lakeside Mičigane (JAV). Paskutinės parodos – Sculptural Objects and Functional Art (SOFA) Čikagoje, International Art Expo Palm Beach‘e ir Architectural Digest Design Show Niujorke. JAV Ambasados Lietuvoje kviečiamas 2012 metais surengė personalines parodas Vilniuje ir Palangoje.
Tapytojo darbus yra įsigiję Loyolos universiteto medicinos centras, Lippisches Kreishaus Vokietijoje, Harris Bank-Bank of Montreal Čikagoje, JAV Ambasada Vilniuje ir privatūs kolekcininkai.

Paroda veiks iki liepos mėn. 27 d.

DAUGIAU