“Rohrau mišios” – Zalcburgo Haidno garbei

“Rohrau mišios” – Zalcburgo Haidno garbei

Vilniaus universiteto chorai “Gaudeamus” ir “Pro musica” kviečia į koncertą, kuriame su valstybiniu pučiamųjų orkestru “Trimitas” pirmą kartą šalyje atliks šiuolaikinio austrų kompozitoriaus Shane Woodborne “Rohrau mišias”. Koncertuose taip pat skambės Latvijos ir pasaulio kompozitorių klasikinė muzika. Diriguos maestro iš Latvijos Janis Purinš.

Sh. Woodborne “Rohrau mišios – klasikine maniera sukurtas šiuolaikinis kūrinys. Išlaikyta tradicinė mišių dalių struktūra bei charakteris. “Spalvingumo ir ekspresijos kūriniui suteikia pasirinktas pučiamųjų orkestro akompanimentas, kurio įvairiaspalviai tembrai nepaprastai praturtina muzikini audinį”, – pasakojo VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė.

Rohrau mišios” buvo sukurtos minint kompozitoriaus Jozefo Haidno jauniausio brolio Johano Michaelio Haidno, mirusio 1806 m., 200 metų mirties sukaktį. Jos parašytos 2006 metais ir pirmą kartą skambėjo Rohrau, Haidno gimtinėje, atliekamos Muskverein Rohrau orkestro ir Brucko bažnyčios choro.

Johanas Michaelis Haidnas (1737-1806) Zalcburgo Haidnu vadinamas, nes po įvairių tarnybų 1763 m. gavo koncertmeisterio ir kompozitoriaus vietą Zalcburgo princo dvare, o 1777 m. tapo Zalcburgo katedros vargonininku.

1963 m. gimęs Pietų Afrikos kilmės austrų kompozitorius Shane Woodborne mokėsi fortepijono ir violončelės specialybių, todėl daug kūrinių yra parašęs būtent šiems instrumentams solo ir kameriniams ansambliams.

Prieš porą metų 70 metų jubiliejų atšventę choras “Gaudeamus” – vienas seniausių ir žinomiausių Lietuvos studentų kolektyvų. Jo vadovais buvo daug įžymių Lietuvos chorvedžių: K.Kaveckas, P.Sližys, P.Gylys, R.Zdanavičius. “Gaudeamus” aktyviai dalyvauja Lietuvos bei tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose, iškilminguose Vilniaus universiteto renginiuose. Choras yra išleidęs tris kompaktines plokšteles ir įrašęs kūrinių Lietuvos radijo fondui.

VU choras “Pro musica” nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos stilius, klausytojams pristato originalius ir retai šalyje skambančius kūrinius. Kolektyvas aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų.

Pernai spalį “Pro musica” Kopenhagos katedroje atliko G. Verdi “Requiem”, 2012 metus iškilmingai pradėjo J. S. Bacho “Magnificat”, vasario mėnesį kartu su orkestru “Trimitas” pristatė šiuolaikinę olandų kompozitoriaus J. de Haano simfoniją “Urizeno knyga”. Kovo mėnesį surengė gastroles Rio de Žaneire, o balandžio pabaigoje atliko naujausią savo programą – rusų liturginės muzikos šedevrus.

Bilietus į koncertą galima įsigyti www.tiketa.lt ir bažnyčioje prieš renginį. Šis koncertas priklauso VU kultūros centro organizuojamam ciklui “Muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje”.

DAUGIAU