Ronja plėšiko duktė

Ronja plėšiko duktė

Astrid Lindgren RONJA PLĖŠIKO DUKTĖ
Režisierius: Dalia Jokubauskaitė
Trukmė: 2 val. 10 min.
Iš švedų kalbos vertė Eugenija Stravinskienė 
Premjera 2008 m. gegužės 18 d. 
Scenografė ir kostiumų dailininkė- Laura Luišaitytė 
Kompozitorė – Jurgita Mieželytė 
Choreografė – Vesta Rasa Grabštaitė 
Video – Vaclovas Nevčesauskas 
Vaidina: Rasa Marazaitė, Sergejus Ivanovas, Jurgis Damaševičius, Dovile Šilkaitytė, Nerijus Gadliauskas, Giedrius Arbačiauskas, Kristina Ovčinikaitė, Ignas Ciplijauskas, Lukas Petrauskas. 

Viena garsiausių, mylimiausių ir žymiausių knygelių vaikams autorių Astrida Anna Emilia Ericsson (1907 – 2002) gimė nedideliame Švedijos miestelyje, netoli Vimmerbio, Smalande. Jos vaikystė apsupta nuolatiniu suaugusiųjų dėmesiu buvo kupina meilės ir saugumo. Nenuostabu, kad dauguma rašytojos knygų yra paremtos šiltais ankstyvųjų metų prisiminimais. Visą gyvenimą paskyrusi vaikų literatūrai Astrida Lindgren niekada nesvajojo kurti suaugusiems: „ne, aš nenoriu rašyti suaugusiesiems. Aš noriu rašyti skaitytojams, kurie geba kurti stebuklus. Vaikai skaitydami kuria stebuklus. Jie nusitveria mūsų varganų sakinių ir žodžių ir suteikia jiems tiek gyvybės, kiek savaime tuose sakiniuose ir žodžiuose nėra. Rašytojas pats vienas nesukuria visos tos mistinės esencijos, kuri glūdi knygos puslapiuose. Jam turi padėti skaitytojas”. O teatrui padeda žiūrovai. 
Astridos Lindgren populiarumą atspindi ne tik kasmet parduodami milijonai jos knygelių. Tokie personažai kaip Karlsonas ar Pepė Ilgakojinė jau kelis dešimtmečius lankosi teatro scenoje. „Ronja plešiko duktė” viena paskutiniųjų Astridos Lindgren apysakų. Miškinguose kalnuose šalimais įsikuria dvi tarpusavyje nesutariančios plėšikų gaujos – Matiso ir Burkos. Matisas prieš 11 metų susilaukė mylimos dukters. Netikėtai jis sužino, kad ir Burkai lygiai prieš 11 metų gimė sūnus. Iš kartos į kartą besitęsianti ambicinga gaujų konfrontacija yra bejėgė prieš nepalankiomis sąlygomis užsimezgusius vaikiškai nuoširdžius jausmus. „Tai jautri ir nuotykių kupina dviejų vaikų draugystės tvirtėjimo istorija” – taip spektaklį apibūdina režisierė, kuri dar praėjusiais metais vaikams sukūrė šiltą spektakliuką „Bilietas iš dangaus”, pagal J. Erlicko eilėraščius mažiesiems.

DAUGIAU