free Rūtos ir Marijaus Piekurų paroda „Akcentai“

Rūtos ir Marijaus Piekurų paroda „Akcentai“

Gegužės 31 d. 18 val. Medalių galerijoje (Šv. Jono g. 11) atidaroma Rūtos ir Marijaus Piekurų paroda „Akcentai“.

Šioje parodoje menininkų šeima pristato bendrus ir atskirus kūrybinius projektus, jungiančius tapybą, tekstilę bei kitas išraiškos priemones. Atidarymo metu vyks ekspozicijos pristatymas, madų šou, autorinių darbų loterija.

 

MINIATIŪRINĖ TAPYBA AKSESUARUOSE

Tapytojas Marijus Piekuras, žinomas iš tradicinių tapybos formatų, debiutuoja su nauju žanru – aksesuarais. Dailininkas aliejiniais dažais tapo miniatiūras, inkrustuodamas ir jungdamas į visumą įvairias medžiagas. Vėliau dalis darbų keliauja į žmonos Rūtos kūrybinę erdvę, kurioje ieškoma formų bei detalių, išryškinančių kūrinio idėją. Taip įvairiomis puošybinėmis medžiagomis tapybos miniatiūra paverčiama unikaliu aksesuaru. Marijus daugumą savo aksesuarų skiria moterims, tačiau parodoje pamatysite ir vyrams skirtų akcentų.

 

TEKSTILINIS KAKLO PAPUOŠALAS– ŽIOGAS / RUTY TIE

Rūta Piekurienė, dizaino studijos „Ruty“ įkūrėja, pristato naują mados reiškinį – žiogą. Tai rankų darbo puošmena moterims, vyrams ir vaikams. Apjungdama ryškiausias tradicinių aksesuarų savybes – kaklaraiščio vertikalumą bei peteliškės puošnumą – žiogui kūrėja suteikia naują vertę ir išskirtinį dėvėjimo komfortą. Gaminys įvertintas parodos „Rinkis prekę lietuvišką 2017“ Aukso medaliu, unikalus žiogo dizainas registruotas Europos Bendrijoje.

 

Marijus Piekuras jungiasi prie žiogų projekto, kurdamas jiems įvairius dekoro elementus. Tai –ženkliukų kolekcija „Žiogo kelio ženklai“, „Žiogo žaidimai“ ir kt. Šie ženkliukai –žavus akcentas ir kitoms garderobo dalims. Taip pat Marijaus tapytais aksesuarais puošiama moteriška žiogų – žiogaičių linija. Tekstilinis žiogo mazgas tampa puikiu „sostu“ tokiam papuošalui.

 

Paroda veiks 2018 05 31 – 06 23.

DAUGIAU