RYGA – 2014 M. EUROPOS KULTŪROS SOSTINĖ

RYGA – 2014 M. EUROPOS KULTŪROS SOSTINĖ

Ryga jau dabar gali vadintis vieta tarptautinio masto kultūros renginiams, tačiau 2014 m. miestas pataps Europos kultūros epicentru. 2014 m. Rygoje numatomi šimtai įvairiausio pobūdžio renginių, o 365 dienos turėtų pasitarnauti naujam supratimui apie kultūrą, kaip pozityvią jėgą žmonių gyvenimuose. Jau šiais metais kultūros atstovai apšilinėja prieš Europos kultūros sostinės renginius.
Ryga davė nemažai perlų Europos ir pasaulio kultūrai – miesto senamiestį, art noveau, medinę architektūrą ir t. t. Daugiakultūrinė aplinka buvo Rygos savybė nuo pat pradžių – mieste kartu gyveno daugelio tautybių žmonės – latviai, vokiečiai, rusai, lenkai, švedai, suomiai ir kiti. Šį įvairovė paveikė J. G. Herderį ir I. Kantą bei suvaidino svarbų vaidmenį vokiečių švietimo filosofijoje. Kupina įvairovės, Ryga buvo lopšiu kino meistrui S. Eisensteinui ir filosofui I. Berlin, mieste buvo prisiglaudęs ir operos grandas R. Wagneris. Ryga šimtmečius buvo įkvėpimo šaltinis daugeliui kitų žymių europiečių.
2014 m. visi turės galimybę susipažinti su šių žmonių darbais ir nuopelnais, taip pat įvertinti latvišką muziką, dailę, kiną ir pop kultūrą. Muziejai paruoš specialias parodas ir pasirodymus bei stengsis pralenkti vienas kitą įvairiais būdais idant patrauktų interesantų dėmesį.
Miesto svečiai turės galimybę pasimėgauti pasaulyje garsiais latvių chorais, nuostabiu operos pastatymu, modernaus meno pasirodymais, pop muzikos koncertais, parodomis, didžiosiomis nacionalinėmis šventėmis ir kita gausybe renginių.

DAUGIAU