RYTOJ BUVO VAKAR. Rež. Aidas Giniotis

RYTOJ BUVO VAKAR. Rež. Aidas Giniotis

Fantastinė dokumentika
 
Režisierius: Aidas Giniotis
Dailininkė: Laura Luišaitytė
Vaizdo menininkas: Vaidas Lekavičius
Režisieriaus asistentas: Tauras Čižas
Vaidina: Janina Matekonytė, Aldona Bendoriūtė, Nerijus Gadliauskas, Ieva Kaniušaitė, Gediminas Storpirštis, Neringa Varnelytė
 

Spektaklio kūrėjai kreipiasi į jauną žmogų ir stengiasi suprasti, kas formuoja jo vertybes, santykius su bendraamžiais ir tėvais. Ar šiuolaikinis jaunas žmogus yra pasirengęs stoti akistaton su tikrove, ar linkęs bėgti nuo jos?

Spektaklyje paauglė Mergaitė Ieva (aktorė Ieva Kaniušaitė) prisistato žiūrovui: „Aš esu Ieva. Aš niekada nebuvau Sibire. Ir aš nežinau, kas bus rytoj. Dar vaikystėje girdėdavau: rusai puls, bus karas, jie Tėvynės negins, jaunimas visai išlepęs, oi pabūtų jie Sibire…“ Laiko liftu ji keliauja pirmyn į praeitį ir atgal į dabartį, susitapatina su bendraamže paaugle, kuri penktajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje kartu su mama buvo ištremta į Sibirą. Jas daug kas skiria, bet tikriausiai ir sieja. Keliaudama atminties, svajonių, fantazijų ir faktinės istorijos labirintais, mergina susiduria su realiu skausmu, patiria netektis, tačiau patenka ir į kuriozines bei šypseną keliančias situacijas.

Spektaklio dramaturgija tarsi mozaikos paveikslėliai, sustiprinti dokumentinių praeities vaizdų, atveria skaudžią Lietuvos praėjusio amžiaus istoriją. Kelionė istorijos labirintais merginą brandina ir verčia kelti naujus klausimus. Ar tremties patirtys yra tik keli puslapiai istorijos vadovėlyje, kuriuos iškalame mokyklos suole ir vangiai prisimename valstybinių švenčių metu? Ir ar galime būti tikri, kad mūsų laisvė mums garantuota?..

 

Premjera: 2022 m. kovo 15 d.

Daugiau apie spektaklį

1

DAUGIAU