free Šaligatvio pokalbiai: Intelektualų vieškeliai Lietuvoje

Šaligatvio pokalbiai: Intelektualų vieškeliai Lietuvoje

„Koks yra intelektualo vaidmuo visuomenėje? Ko iš jo tikimės? Kokią vietą jam esame numatę?

Jau seniai esame atmetę Platono filosofo-valdovo idėją – vyrauja mintis, kad intelektualas neturėtų gauti politinės galios, neturėtų įsivelti į kasdienybės smulkmenas, neturėtų rizikuoti paskęsti menkavertėse detalėse, kad priešingai – turėtų išlaikyti galimybę žvelgti iš šono, pakiltų virš menkaverčių detalių, analizuotų tai, kas vyksta su mumis, blaiviai, nešališkai ir objektyviai. Tačiau ar tokia vizija nėra būdas išstumti intelektualus į paraštes? Ar sakymas, kad intelektualai turi laikytis distancijos, nėra siekis patiems susikurti distanciją nuo jų, pasodinti juos dramblio kaulo bokštuose, kur jie tampa negyvais ir nereikalingais?“.

Fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO 2019 programoje eksponuojama Viktoro Bachmetjevo ir Viliaus Dranseikos paroda „Intelektualų vieškeliai Lietuvoje“ – vieškelių ir gatvių, pakrikštytų filosofų vardais, vaizdų iš google maps kolekcija. Ši paroda radosi kaip tikslas ir kaip galimybė pažiūrėti, kokią vietą filosofams paskiria visuomenė.

ℹ️ Rugsėjo 17 d. 17 val. kviečiame visus į pokalbį su darbo autoriais Viktoru Bachmetjevu ir Viliumi Dranseika prie jų parodos Emanuelio Levino skvere (Žaliakalnio funikulieriaus pepėdėje, V. Putvinskio g. 22). Renginys nemokamas.

Viktoras Bachmetjevas – filosofas, VDU Filosofijos katedros docentas. Užsiima šiuolaikinės etikos tyrimais, ypatingai domisi Emanuelio Levino ir Soreno Kierkegaard’o filosofija. V. Bachmetjevas buvo vienas iš idėjos autorių ir iniciatorių susitikimo vietą – nuo V. Putvinskio ir A. Mickevičiaus gatvių sankirtos, ties Žaliakalnio funikulieriumi iki kalno viršaus – pavadinti E. Levino skveru.

Parodos įgyvendinimo bendraautorius Vilius Dranseika – filosofas, užsiimantis moralės psichologijos ir eksperimentinės filosofijos tyrimais bei filosofijos populiarinimu, Vilniaus universiteto dėstytojas.

Festivalio KAUNAS PHOTO 2019 parodos:
http://festival.kaunasphoto.com/LT/digital-virtual-real-exhibitions-2019/

Festivalio KAUNAS PHOTO 2019 renginiai:
http://festival.kaunasphoto.com/LT/digital-virtual-real-events-calendar-2019/


KAUNAS PHOTO – ilgiausiai be pertraukų rengiamas kasmetis tarptautinis fotomeno festivalis Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Nuo 2004 m. festivalį organizuoja viešoji įstaiga „Šviesos raštas“. Festivalis laikomas vienu svarbiausių tęstinių meno renginių Lietuvoje. Festivalis yra pasaulinės „Festivals of Light“ organizacijos narys. Festivalio įkūrėjas ir vadovas Mindaugas Kavaliauskas.

DAUGIAU